Dokumenty
Kontakt

1. ZALEW WIŚLANY I KRZYŻACKIE WAROWNIE

1 dzień – wyjazd z Bielska-Białej wcześnie rano; przejazd do Torunia; spacer po zabytkowym centrum: ratusz z XIV wieku, kamieniczki w rynku, Dom Kopernika i muzeum piernika - warsztaty robienia piernika! Obiadokolacja i nocleg w Elblągu.

2 dzień - śniadanie; zwiedzanie Elbląga -  katedra Św. Mikołaja, Stary Rynek, Brama Targowa, fragmenty zamku krzyżackiego z muzeum archeologicznym, zabytkowy Kanał Elbląski - rejs statkiem wycieczkowym tzw. Trasą Wikingów ze Starego Elbląga do Jeziora Drużno (dawnej osady wikingów). Powrót do Elbląga na obiadokolację i nocleg.

3 dzień – po śniadaniu przejazd widokową drogą wzdłuż Zalewu Wiślanego do Fromborka - zwiedzanie katedry i legendarnej Wieży Radziejowskiego z cudną panoramą miasta. Rejs do Krynicy Morskiej. Chwila odpoczynku w kurorcie: plaża, latarnia morska, port. Obiadokolacja i powrót na nocleg do Elbląga.

4 dzień – śniadanie; wyjazd do domu; po drodze postój przy średniowiecznym zamku w Malborku – dawnej siedzibie władz  zakonu krzyżackiego. Spacer po mieście - budynek dworca kolejowego i ratusza, mury miejskie z bramami Garncarską i Mariacką, Około 13.00 wyjazd z Malborka, przejazd przez Grunwald - chwila zadumy przy pomniku upamiętniającym słynną bitwę z Krzyżakami. Przyjazd do Bielska około północy.

Ceny:          855zł/os – 40os              975zł/os – 30os           

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:

muzeum piernika - 20zł/os, rejs kanałem elbląskim - 80zł/os, Frombork - 20zł/os, rejs do Krynicy - 35zł/os,
zamek w Malborku - 30zł/os.

 


2. MAZURY I BAGNA BIEBRZY.

1 dzień – wyjazd z Bielska po północy; nocny przejazd do Mikołajek. Pierwszy postój w okolicach miejscowości Ruciane Nida i wizyta w leśniczówce "Pranie", pełnej pamiątek po K.I. Gałczyńskim - zwiedzanie i spacer ścieżką przyrodniczką do jeziora Nidzkiego. Wyjazd w dalszą drogę przez Mikołajki do Św. Lipki (znane sanktuarium Maryjne) i dalej do Gierłoży (kwatera Hitlera). Przyjazd do hotelu w rejonie Olecka; zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień – śniadanie; opuszczenie Olecka; całodzienna wycieczka na Suwalszczyznę - postój w klasztorze kamedułów nad jeziorem Wigry - zwiedzanie: komnat papieskich, krypt, ogrodów przyklasztornych i wieży zegarowej. Na koniec pobytu - rejs statkiem po jeziorze. Wyjazd do Płociczna i przesiadka na kolejkę wąskotorową do Puszczy Augustowskiej i do Wigierskiego Parku Narodowego (na trasie punkty widokowe). Przyjazd do wsi Kruszniki i dalsza podróż autokarem do Monkini (drewniana zabudowa) i do Augustowa. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień - śniadanie, wyjazd do wsi Studzieniczne - przesiadka na 10-osobowe łódki i rejs historycznym Kanałem Augustowskim - atrakcyjną pod względem krajobrazowym trasą wodną "zaliczając" po drodze zabytkowe śluzy. Postój w jednej ze stanic wodnych (ciepły posiłek - płatne dodatkowo około 30zł/os). Powrót do hotelu na obiadokolację, a dla chętnych - wieczorny spacer po Augustowie.

4 dzień – po śniadaniu opuszczenie hotelu i wyjazd do domu. Postój nad Biebrzą – spacer ścieżką dydaktyczną wśród rozległych bagien Biebrzańskiego Parku Narodowego (ewenement w skali Europy!). Przyjazd do Bielska po 24.00.

Ceny:       875zł/os – 40os            975zł/os – 30os       

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:

leśniczówka Pranie – 10zł/os, kwatera Hitlera - 20zł/os, klasztor na Wigrach wraz z rejsem - 40zł/os,
kolejka wąskotorowa - 25zł/os, rejs Kanałem Augustowskim - 65zł/os, wejście do BPN - 6zł/os.

 



3. TRÓJMIASTO, ROZLEWIE I HEL

1 dzień – wyjazd z Bielska wcześnie rano; jazda nocna. Przyjazd na Hel – pobyt w Ośrodku Hodowli Fok i przejazd do Jastarni i Chałup - czas wolny (odpoczynek nad morzem). Zakwaterowanie i obiadokolacja w rejonie Jastrzębiej Góry. 

2 dzień – śniadanie; całodzienna wycieczka do Trójmiasta – zwiedzanie starówki gdańskiej, półwyspu Westerplatte, Centrum Solidarności i przejazd do Gdyni - Molo Południowe z najstarszym na świecie zachowanym niszczycielem - okrętem ORP Błyskawica i słynnym żaglowcem-muzeum Dar Pomorza! Obiadokolacja w Gdyni. Powrót na nocleg do Jastrzębiej Góry. 

3 dzień – po śniadaniu wyjazd do Słowińskiego Parku Narodowego - ścieżka dydaktyczna "Ruchome Wydmy" (przejazd melexem), a potem - pobyt w ciekawym skansenie Słowińców. W drodze do Chałup - postój nad Jeziorem Żarnowieckim - nieczynna elektrownia jądrowa. Obiadokolacja i - jeśli będzie ładna pogoda - spacer na Przylądek Rozewie (zachód słońca). 

4 dzień – po śniadaniu wyjazd do domu; możliwość postoju w Stutthof - obóz koncentracyjny i w Malborku - średniowieczna twierdza i główna siedzibą mistrza zakonu krzyżackiego. Przyjazd do Bielska późnym wieczorem.

Ceny:     940zł/os – 40os         1020zł/os – 30os      

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:

Słowiński Park Narodowy – 25zł/os,
skansen - 15zł/os, muzeum w Gdyni - 20zł/os, Malbork – 35zł/os.

 

 


4. ...to tylko w WARSZAWIE!

1 dzień - wyjazd z Bielska rano; przyjazd do stolicy w południe - objazd wokół Ogrodu Saskiego i Pl. Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza. Przejazd na Stare Miasto i spacer: katedra, rynek, barbakan z pomnikami: Małego Powstańca i Jana Kilińskiego, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta i Zamkiem Królewskim, Krakowskie Przedmieście z Pałacem Prezydenckim Kościołami Św. Anny, Wizytek, Seminaryjnym. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

2 dzień - po śniadaniu przejazd do miasta i pobyt w Centrum Nauki Kopernik - seans w planetarium, następnie relaks w ogrodach na dachu biblioteki UW. Przejazd w kierunku Śródmieścia i wizyta w nowoczesnym Centrum Pieniądza i w Pałacu Kultury i Nauki - wjazd windą na XXX piętro - rozległa panorama miasta. W drodze do hotelu - postój przy Stadionie Narodowym - "Punkt Widokowy". Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień - śniadanie, przejazd do dzielnicy Muranów - pobyt w muzeum POLIN, poświęconym Historii Żydów w Polsce. Po zwiedzeniu przejazd do dzielnicy Wola i chwila zadumy na Cmentarzu Powązkowskim oraz zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień - śniadanie; przechadzka po Królewskich Łazienkach: Pałac Belweder z pomnikiem Marszałka, Stara Pomarańczarnia, Biały Domek, Pałac i Teatr na Wodzie, Podhorążówka (bez wchodzenia do wnętrz). Przejazd do Wilanowa – zwiedzanie pałacu króla Jana III i relaks w ogrodach. Przyjazd do Bielska-Białej po 22.00.
 

Ceny:      765zł/os – 40os        820zł/os – 30os    

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:

Zamek Królewski – 35 zł/os, CNK - planetarium -35zł/os, PKiN - 20zł/os, Polin - 20zł/os, stadion - 20zł/os, Wilanów – 30zł/os, Muzeum Powstania - 25zł/os.




5. WĘDRÓWKA PO DOLNYM ŚLĄSKU

1 dzień – wyjazd rano z Bielska-Białej; przejazd do Opola - zwiedzanie ciekawego Muzeum Polskiej Piosenki w amfiteatrze i spacer po starówce (Wieża Piastowska, katedra, rynek). Przejazd do Brzegu  i możliwość zobaczenia wnętrz "Dolnośląskiego Wawelu". Przyjazd do Wrocławia – obiadokolacja i nocleg.

2 dzień – śniadanie, opuszczenie hotelu; przechadzka po Wrocławiu: rynek z gotyckim ratuszem, kamieniczki "Jaś i Małgosia", uniwersytet z Aulą Leopoldina, Oratorium i Wieżą Matematyczną, Ostrów Tumski z katedrą i na koniec - możliwość zobaczenia „Panoramy Racławickiej". Po południu przejazd na obiadokolację i nocleg do pensjonatu w rejonie Legnicy z postojem na Legnickim Polu - historyczne miejsce bitwy z Tatarami. 

3 dzień – po śniadaniu spacer po Legnicy: Bramy Głogowska i Chojnowska, zamek, Pałac Opatów, kościół Św. Jana Chrzciciela z mauzoleum Piastów. Po południu wyjazd do Złotoryi – jednego z najpiękniejszych miast regionu: Baszta Kowalska z fragmentem murów miejskich, fontanna Delfinów i Muzeum Złota. Powrót do Legnicy na obiadokolację i nocleg. 

4 dzień – śniadanie, wyjazd do Lubiąża – wizyta w potężnym klasztorze Cystersów; następnie pobyt w Trzebnicy - znane sanktuarium patronki Śląska Św. Jadwigi. Przyjazd do Bielska w późnych godzinach wieczornych.

Ceny:       725zł/os – 40os.        775zł/os – 30os.       

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne: 

Muzeum Piosenki Polskiej - 20zł/os, Brzeg – 15zł/os, Uniwersytet Wrocławski – 20zł/os, Katedra – 15zł/os,
Panorama Racławicka – 35zł/os, muzeum złota - 15zł/os, Lubiąż - 20zł/os.

 

 

 


6. BYDGOSZCZ i ... ROZLEGŁE LASY, czyli... pieszo i rowerem po BORACH TUCHOLSKICH!     

1 dzień – wyjazd z Bielska wczesnym rankiem; przejazd do Bydgoszczy (możliwość postoju w uzdrowisku Ciechocinek). Zakwaterowanie w hotelu; obiadokolacja i wieczorny spacer po mieście: Wenecja Bydgoska i wyspa Młyńska. Nocleg.

2 dzień - śniadanie; ciąg dalszy zwiedzania Bydgoszczy: * Muzeum Mydła i Historii Brudu; * rejs tramwajem wodnym po rzece Brda - piękne widoki miasta; * spacer: rynek, Dzielnica Muzyczna, Dolina Pięciu Stawów. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – wczesne śniadanie i wyjazd na całodzienną wycieczka w Bory Tucholskie: * Charzykowy - kolebka polskiego żeglarstwa - postój i spacer po deptaku i porcie jachtowym; * Bachorze - ścieżka dydaktyczna Piła-Młyn (ok. 6km) w Parku Narodowym Bory Tucholskie; * zabytkowe Swornegacie i Chociński Młyn z Centrum Edukacji Ekologicznej; * przejazd przez Zaborski Park Krajobrazowy do Chojnic - obiadokolacja. Wieczorem powrót do hotelu w Bydgoszczy.

UWAGA - propozycja dla miłośników rowerów!"Kaszubska Marszruta" - najlepsze ścieżki rowerowe w Polsce, wytyczone na terenie Borów Tucholskich. Początek w Klosnowie (unikalna wyłuszczarnia szyszek) i dalej w kierunku Brus (galeria rzeźby ludowej), następnie przez rzekę Brda do wsi Drzewicz (Lipa Napoleona) i do miejscowości Swornegacie albo kilka km dalej do Chocińskiego Młyna (ok. 40km). Powyższą trasę można skrócić omijając Brusy, albo wydłużyć aż do wsi Charzykowy - w zależności od kondycji rowerzystów.

4 dzień – po śniadaniu opuszczenie hotelu i Bydgoszczy; wyjazd w drogę powrotną z postojem w Toruniu - dom i pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz, bazylika katedralna, mury miejskie z Krzywą Wieżą. Powrót do Bielska - późnym wieczorem...

Ceny:     795zł/os – 40os.        875zł/os – 30os.     

Koszty dodatkowe: 60-70zł/os; wynajem rowerów - około 50zł/os.




7. BIAŁOWIEŻA I SZLAK  TATARSKI    
 
1 dzień – wyjazd rano z Bielska-Białej; po południu – przyjazd  do Janowa Podlaskiego - wizyta w słynnej polskiej stadninie, specjalizującej się w hodowli koni arabskich. Obiadokolacja i nocleg w Siemianówce.

2 dzień – śniadanie; przejazd do Sokółki z postojem w Supraślu - cudowny monastyr, a w Sokółce - Muzeum Ziemi Sokólskiej z ciekawą wystawą tatarską. W pobliskich Bohonikach - oryginalny meczet i mizar (cmentarz muzułmański) + degustacja "pierekaczewnika" - rodzaj tatarskiego ciasta z mięsem i warzywami. Spacer w kierunku „Stajni na Tatarskim Szlaku” - dla chętnych - próba jazdy konnej i strzelania z łuku na sposób tatarski. Powrót na obiadokolację do Siemianówki. Po kolacji  spacer do "Zagrody Bobrowej" - integracyjna zabawa:

3 dzień - śniadanie; ciąg dalszy zwiedzania Szlaku Tatarskiego – wyjazd do Białegostoku – spacer po mieście: Rynek Kościuszki i wspaniały pałac Branickich wraz z parkiem. Przejazd do Kruszynian - zwiedzanie mizaru i meczetu oraz posiłek w Jurcie Tatarskiej: kibiny - pierogi i czak-czak - słodki deser + okazja zakupu tatarskich wyrobów i pamiątek. Przyjazd do Siemianówki na obiadokolację i nocleg.

4 dzień – śniadanie; całodzienna wycieczka do Białowieskiego Parku Narodowego wpisanego na listę rezerwatów biosfery UNESCO i w programie zwiedzania: * muzeum przyrodnicze BBN; * rezerwat ścisły - najstarszego lasu Europy i rezerwatu żubrów; * przejazd kolejką wąskotorową nad śródleśne jezioro Topiło. Obiadokolacja i powrót do Siemianówki.

5 dzień - śniadanie; opuszczenie hotelu; wyjazd do domu z postojem w Grabarce – znane miejsce kultu prawosławnych w Polsce: trzy cerkwie, Góra Krzyży i jedyny w Polsce żeński klasztor prawosławny - monaster Śśw. Marty i Marii. Przyjazd do Bielska późnym wieczorem (23.00).

Ceny:       1170zł/os – 40os            1290zł/os – 30os                

UWAGA! CENA OBEJMUJE WSZYSTKO TJ: zakwaterowanie i wyżywienie wg programu, bilety wstępów: stadnina w Janowie, Puszcza Białowieska, wieś tatarska w Bohonikach i muzeum w Sokółce, pilota, autokar, ubezpieczenie NNW.



Biuro podróży GLOB projekt i wykonanie: aspar.pl
Strona korzysta z plików cookie w celach czysto statystycznych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
ZAMKNIJ