Dokumenty
Kontakt

8. BIAŁOWIEŻA I SZLAK  TATARSKI    

 
1 dzień – wyjazd rano z Bielska-Białej; po południu – przyjazd  do Janowa Podlaskiego - wizyta w słynnej polskiej stadninie, specjalizującej się w hodowli koni arabskich. Obiadokolacja i nocleg w Siemianówce.


2 dzień – śniadanie; przejazd do Sokółki z postojem w Supraślu - cudowny monastyr, a w Sokółce - Muzeum Ziemi Sokólskiej z ciekawą wystawą tatarską. W pobliskich Bohonikach - oryginalny meczet i mizar (cmentarz muzułmański) + degustacja "pierekaczewnika" - rodzaj tatarskiego ciasta z mięsem i warzywami. Spacer w kierunku „Stajni na Tatarskim Szlaku” - dla chętnych - próba jazdy konnej i strzelania z łuku na sposób tatarski. Powrót na obiadokolację do Siemianówki. Po kolacji  spacer do "Zagrody Bobrowej" - integracyjna zabawa:


3 dzień - śniadanie; ciąg dalszy zwiedzania Szlaku Tatarskiego – wyjazd do Białegostoku – spacer po mieście: Rynek Kościuszki i wspaniały pałac Branickich wraz z parkiem. Przejazd do Kruszynian - zwiedzanie mizaru i meczetu oraz posiłek w Jurcie Tatarskiej: kibiny - pierogi i czak-czak - słodki deser + okazja zakupu tatarskich wyrobów i pamiątek. Przyjazd do Siemianówki na obiadokolację i nocleg.


4 dzień – śniadanie; całodzienna wycieczka do Białowieskiego Parku Narodowego wpisanego na listę rezerwatów biosfery UNESCO i w programie zwiedzania: * muzeum przyrodnicze BBN; * rezerwat ścisły - najstarszego lasu Europy i rezerwatu żubrów; * przejazd kolejką wąskotorową nad śródleśne jezioro Topiło. Obiadokolacja i powrót do Siemianówki.


5 dzień - śniadanie; opuszczenie hotelu; wyjazd do domu z postojem w Grabarce – znane miejsce kultu prawosławnych w Polsce: trzy cerkwie, Góra Krzyży i jedyny w Polsce żeński klasztor prawosławny - monaster Śśw. Marty i Marii. Przyjazd do Bielska późnym wieczorem (23.00).


Cena:

920zł/os – 40os           990zł/os – 30os           1485zł/os - 10os.    

 

UWAGA! CENA OBEJMUJE PRAWIE WSZYSTKO TJ: zakwaterowanie i wyżywienie wg programu, bilety wstępów: stadnina w Janowie, Puszcza Białowieska, wieś tatarska w Bohonikach i muzeum w Sokółce, pilota, autokar, ubezpieczenie NNW.


Ewentualne koszty dodatkowe:

kolejka wąskotorowa nad Topiło – 30 zł/os,
jazda konna i strzelanie z łuku – 30 zł/os.Biuro podróży GLOB projekt i wykonanie: aspar.pl
Strona korzysta z plików cookie w celach czysto statystycznych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
ZAMKNIJ