Dokumenty
Kontakt

10. BIESZCZADY    

 
1 dzień – wyjazd rano z Bielska-Białej do Sanoka. Przejazd wozem łemkowskim po największym w Polsce skansenie - Muzeum Budownictwa Ludowego, smakowanie lokalnych produktów na Rynku Galicyjskim. Wizyta w winnicy w okolicach Sanoka - degustacja wina. Obiadokolacja i nocleg w rejonie Polańczyka.


2 dzień – śniadanie; wycieczka całodzienna w Bieszczady: 1/ Przejazd autokarem w okolice Dołżycy –  piesza wędrówka (około 30minut) do nieistniejącej wsi Łopienka, malowniczo położonej u stóp Łopiennika, gdzie znajduje się odbudowana cerkiew grecko-katolicka (słynne miejsce kultu maryjnego). Spacer po otaczających cerkiew wzgórzach - wspaniale widoki. Powrót na parking tą sama drogą (po drodze osada Smolarzy). 2/ Pobyt w Cisnej - spacer do bacówki Pod Honiem, legendarny bar "Siekierezada". 3/ Przejazd 100-letnią leśną ciuchcią z przysiółka Majdan (skansen kolejki wąskotorowej) do Balnicy i powrót - całość podróży około 2h.

 Powrót do Polańczyka przez Jabłonki, Baligród, Hoczew...Obiadokolacja i nocleg.


3 dzień - śniadanie; przejazd przez Solinę (spacer po koronie zapory) do miejscowości Uherce Mineralne - przesiadka na drezynę kolejową z napędem rowerowym i.... wycieczka po szynach do Stefkowej i z powrotem do Uherców (12km - czas około 1,5h). Pobyt w Wytwórni Piwa Ursa Maior z degustacją piwa. Przejazd do Ustrzyk Dolnych i dalej do Jasienia – postój przy sanktuarium Matki Boskiej Bieszczadzkiej. Na koniec – wizyta w prywatnym Muzeum Historii Bieszczad w Czarnej Górnej z imponującą ilością eksponatów (od XIX wieku do czasów PRL-u). Obiadokolacja i nocleg w Polańczyku. 


4 dzień – śniadanie; podróż malowniczą trasą przez Góry Słonne do Krasiczyna - zwiedzanie renesansowego zamku z XVI wieku i spacer po parku. Przejazd do Przemyśla zwiedzanie miasta min: Wieża Zegarowa, rynek, katedra rzymskokatolicka i greckokatolicka, Zamek Kazimierzowski, dworzec kolejowy, Kopiec Tatarski. Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg do Polańczyka.


5 dzień – śniadanie; wyjazd na Wielką Pętlę Bieszczadzką z postojem na Przełęczy Wyżniej. Stamtąd wędrówka piesza na Połoninę Wetlińską tzw "Końską Drogą" (niecałą 1h). Odpoczynek na szczycie - wspaniałe widoki na Bieszczady i legendarne schronisko Chatka Puchatka! Zejście do Brzegów Górnych – około 1,5h. Powrót do Polańczyka przez Ustrzyki Górne i z postojem w pobliskim Wołosatem: siedziba BPN, stadnina hucułów, zabytkowy cmentarz i cerkwisko z cudownym widokiem na Tarnicę! Obiadokolacja i nocleg w Polańczyku.


6 dzień - śniadanie; dzień wolny na spacery we własnym zakresie - dla chętnych - punkt widokowy nad Soliną i rejs statkiem po Jeziorze Solińskim. Obiadokolacja i ...wieczorem wyjazd do Lutowisk - przy dobrej widoczności postój na punkcie widokowym Park Gwiezdnego Nieba!


7 dzień – śniadanie; opuszczenie hotelu i Polańczyka; wyjazd do domu z postojem w Rzeszowie - zwiedzanie starówki. Przyjazd do Bielska-Białej w godzinach wieczornych.


Cena:

1240zł/os – 40os          1310zł/os – 30os           1720zł/os - 10os.    

 

Koszty dodatkowe - około 200zł/os.


Biuro podróży GLOB projekt i wykonanie: aspar.pl
Strona korzysta z plików cookie w celach czysto statystycznych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
ZAMKNIJ