Dokumenty
Kontakt


7. BYDGOSZCZ i ... ROZLEGŁE LASY, czyli... pieszo i rowerem po BORACH TUCHOLSKICH!     

1 dzień – wyjazd z Bielska wczesnym rankiem; przejazd do Bydgoszczy (możliwość postoju w uzdrowisku Ciechocinek). Zakwaterowanie w hotelu; obiadokolacja i wieczorny spacer po mieście: Wenecja Bydgoska i wyspa Młyńska. Nocleg.


2 dzień - śniadanie; ciąg dalszy zwiedzania Bydgoszczy: * Muzeum Mydła i Historii Brudu; * rejs tramwajem wodnym po rzece Brda - piękne widoki miasta; * spacer: rynek, Dzielnica Muzyczna, Dolina Pięciu Stawów. Obiadokolacja i nocleg.


3 dzień – wczesne śniadanie i wyjazd na całodzienną wycieczka w Bory Tucholskie: * Charzykowy - kolebka polskiego żeglarstwa - postój i spacer po deptaku i porcie jachtowym; * Bachorze - ścieżka dydaktyczna Piła-Młyn (ok. 6km) w Parku Narodowym Bory Tucholskie; * zabytkowe Swornegacie i Chociński Młyn z Centrum Edukacji Ekologicznej; * przejazd przez Zaborski Park Krajobrazowy do Chojnic - obiadokolacja. Wieczorem powrót do hotelu w Bydgoszczy.

UWAGA - propozycja dla miłośników rowerów!"Kaszubska Marszruta" - najlepsze ścieżki rowerowe w Polsce, wytyczone na terenie Borów Tucholskich. Początek w Klosnowie (unikalna wyłuszczarnia szyszek) i dalej w kierunku Brus (galeria rzeźby ludowej), następnie przez rzekę Brda do wsi Drzewicz (Lipa Napoleona) i do miejscowości Swornegacie albo kilka km dalej do Chocińskiego Młyna (ok. 40km). Powyższą trasę można skrócić omijając Brusy, albo wydłużyć aż do wsi Charzykowy - w zależności od kondycji rowerzystów.


4 dzień – po śniadaniu opuszczenie hotelu i Bydgoszczy; wyjazd w drogę powrotną z postojem w Toruniu - dom i pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz, bazylika katedralna, mury miejskie z Krzywą Wieżą. Powrót do Bielska - późnym wieczorem...Cena:

595zł/os – 40os.        675zł/os – 30os.       1230zł/os - 10os.


Koszty dodatkowe: 60-70zł/os; wynajem rowerów - 40-50zł/os.


Biuro podróży GLOB projekt i wykonanie: aspar.pl
Strona korzysta z plików cookie w celach czysto statystycznych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
ZAMKNIJ