Dokumenty
Kontakt


3. MAZURY I BAGNA BIEBRZY.

1 dzień – wyjazd z Bielska po północy; nocny przejazd do Mikołajek. Pierwszy postój w okolicach miejscowości Ruciane Nida i wizyta w leśniczówce "Pranie", pełnej pamiątek po K.I. Gałczyńskim - zwiedzanie i spacer ścieżką przyrodniczką do jeziora Nidzkiego. Wyjazd w dalszą drogę przez Mikołajki do Św. Lipki (znane sanktuarium Maryjne) i dalej do Gierłoży (kwatera Hitlera). Przyjazd do hotelu w rejonie Olecka; zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.


2 dzień – śniadanie; opuszczenie Olecka; całodzienna wycieczka na Suwalszczyznę - postój w klasztorze kamedułów nad jeziorem Wigry - zwiedzanie: komnat papieskich, krypt, ogrodów przyklasztornych i wieży zegarowej. Na koniec pobytu - rejs statkiem po jeziorze. Wyjazd do Płociczna i przesiadka na kolejkę wąskotorową do Puszczy Augustowskiej i do Wigierskiego Parku Narodowego (na trasie punkty widokowe). Przyjazd do wsi Kruszniki i dalsza podróż autokarem do Monkini (drewniana zabudowa) i do Augustowa. Obiadokolacja i nocleg.


3 dzień - śniadanie, wyjazd do wsi Studzieniczne - przesiadka na 10-osobowe łódki i rejs historycznym Kanałem Augustowskim - atrakcyjną pod względem krajobrazowym trasą wodną "zaliczając" po drodze zabytkowe śluzy. Postój w jednej ze stanic wodnych (ciepły posiłek - płatne dodatkowo około 30zł/os). Powrót do hotelu na obiadokolację, a dla chętnych - wieczorny spacer po Augustowie.


4 dzień – po śniadaniu opuszczenie hotelu i wyjazd do domu. Postój nad Biebrzą – spacer ścieżką dydaktyczną wśród rozległych bagien Biebrzańskiego Parku Narodowego (ewenement w skali Europy!). Przyjazd do Bielska po 24.00.


Cena:

695zł/os – 40os.        795zł/os – 30os.        1205zł/os - 10os.


Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:

leśniczówka Pranie – 10zł/os, kwatera Hitlera - 20zł/os,
klasztor na Wigrach wraz z rejsem - 40zł/os,
kolejka wąskotorowa - 25zł/os,
rejs Kanałem Augustowskim - 65zł/os, wejście do BPN - 6zł/os.


Biuro podróży GLOB projekt i wykonanie: aspar.pl
Strona korzysta z plików cookie w celach czysto statystycznych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
ZAMKNIJ