Dokumenty
Kontakt


UWAGA!

OFERTY SĄ ADRESOWANE TYLKO DO KLIENTA ZBIOROWEGO!
  NIE PRZYJMUJEMY ZGŁOSZEŃ OD OSÓB INDYWIDUALNYCH.


1. BAWARIA i TYROL


1 dzień - wyjazd z Bielska wcześnie rano; podróż do Innsbrucka - przyjazd po południu i postój, połączony ze spacerem po zabytkowej starówce (Wieża Miejska, Zloty Dach, katedra Św. Jakuba). Przejazd pod skocznię narciarską Bergisel. Obiadokolacja i wyjazd w dalszą drogę do Tarrenz - zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień – śniadanie; wyjazd na całodzienną wycieczkę w Alpy Bawarskie - zwiedzanie bajkowych zamków Ludwika II w Neuschwanstein i Hohenschwangau. Po południu spacer po miasteczku Fussen. Powrót do Tarrenz na obiadokolację i nocleg.

3 dzień - śniadanie; przejazd do Garmisch-Partenkirchen - ośrodka sportów zimowych. Spacer po centrum kurortu + postój przy słynnej Gross Olimpia Schanze (skoczni narciarskiej PŚ). Wjazd kolejką na Zugspitze - najwyższy szczyt Niemiec (2962m). Na koniec dnia - pobyt w Ettal - klasztor benedyktyński i miasteczko pełne "malowanych domów". Powrót do Tarrenz wyjątkowo malowniczą drogą, wzdłuż brzegu jeziora Plansee. Obiadokolacja i nocleg w Tarrenz.

  4 dzień – śniadanie; wyjazd do pobliskiego Zams i wędrówka niesamowitym wąwozem Zamer Lochputz. Przejazd do Ischgl "zagubionej wśród 3-tysięczników" kultowej stacji narciarskiej Zachodniego Tyrolu - spacer fragmentem Doliny Fimba. Wieczorem powrót do hotelu w Tarrenz na obiadokolację i nocleg.

5 dzień - śniadanie i opuszczenie Tarrenz; przyjazd do Monachium – zwiedzanie miasta: Marienplatz, Stary Ratusz, kościół Św. Piotra i NMP, zamek Nymphenburg, centrum Olimpijskie z wjazdem na Wieżę Widokową. Wieczorem wyjazd do Polski. Przyjazd do Bielska we wczesnych godzinach rannych (około 3-4.00). 


Cena:    1390zł/os – 40os.                       1490 zł/os – 30os.

Cena obejmuje: 4 noclegi, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, pilota, autokar, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe: około 130euro/os.


2. BIEGIEM AUSTRIACKIEGO DUNAJU...
 
1 dzień – wyjazd z Bielska; przejazd przez Morawy do Południowych Czech - do miasteczka Trebon - zwiedzanie renesansowego zamku i spacer po parku wpisanym na listę UNESCO obszarów chronionych. Przyjazd Czeskich Budziejowic: zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień - śniadanie; opuszczenie hotelu; przejazd do Passau - granicznego miasta, gdzie rozpoczyna swój bieg "Austriacki Dunaj". Zwiedzanie Passau: ratusz, Ludwigstrasse, wizyta w katedrze Św. Stefana i urokliwy zakątek "Dreiflusseck" - zbiegu trzech rzek: Dunaju, Inny i Ilsy. Obiadokolacja i nocleg w rejonie Passau.

3 dzień
– śniadanie; przejazd do Linz – spacer po jednym z najpiękniejszych miast Austrii: nowoczesne centrum Ars Electronica, Muzeum Sztuki "Lentos", Mural Harbor. Na koniec wjazd górską kolejką na szynach na szczyt Pöstlingberg. Wieczorem przyjazd do hotelu w rejonie Linzu; obiadokolacja i nocleg.

  4 dzień – śniadanie; podróż malowniczą drogą Doliny Dunaju i wizyta w potężnym klasztorze benedyktynów w Melku (zachwycające widoki Dunaju z klasztornych murów)). Rejs parowcem po Dunaju przez Dolinę Wachau pełną winnic i obronnych fortec. Przyjazd do Krems - obiadokolacja i nocleg.

5 dzień – po śniadaniu opuszczenie hotelu - spacer po zabytkowym miasteczku Krems, zwanym "Perłą Renesansu". Przyjazd do Klosterneuburga koło Wiednia - zwiedzanie wspaniałego Opactwa Kanoników Regularnych z XIIw. ze słynnym ołtarzem Mikołaja z Verdun - dzieło sztuki złotniczej i drzewem genealogicznym Babenbergów. Wjazd na wzgórze wiedeńskie - Kahlenberg z polskim kościółkiem z pamiątkami   związanymi z Odsieczą Wiedeńską i rozległą panoramy Wiednia i Dunaju. Przyjazd do Bielska przed północą.
 

Cena:  1390zł/os – 40os.                   1460zł/os. – 30os.

Cena obejmuje: 4 noclegi, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, pilota, autokar, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe: około 100euro/os i około 200CZK/os
 
 

  

    

3. BRATYSŁAWA – WIEDEŃ – PRAGA 

1 dzień - wyjazd z Bielska; przejazd do Bratysławy i zwiedzanie miasta: Wzgórze Zamkowe, Katedra Św. Marcina, Brama Michałowska, Teatr Narodowy, nadbrzeże Dunaju. Przejazd do ruin dawnej twierdzy Devin nad Dunajem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Bratysławy.

2 dzień - śniadanie; wyjazd do Wiednia: Wzgórze Kahlenberg, katedra Św. Szczepana, Hoffburg, ul. Graben, Pomnik Marii Teresy, reprezentacyjny Ring i cesarski pałac Schonbrunn. Obiadokolacja i przejazd do hotelu w rejonie Znojma (Czechy).

3 dzień – śniadanie, opuszczenie hotelu i przechadzka po zabytkowym centrum Znojma - cudownie usytuowanym nad głębokim wąwozem rzeki Dyja (kościół Św. Mikołaja, zamek królewski z romańską rotundą Św. Katarzyny, wieża ratuszowa, i most kolejowy - cud XIX-wiecznej techniki). Po południu wyjazd z Wiednia do Pragi – na trasie obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu w rejonie Pragi; nocleg.

4 dzień – śniadanie; całodzienne zwiedzanie stolicy Czech: Wzgórze Hradczańskie (katedra Św. Wita, Złota Uliczka, Zamek królewski, Wieża Daliborka), Mala Strana, Most Karola, Rynek Starego Miasta, Plac Wacława.
Obiadokolacja na mieście - wieczorem przyjazd do hotelu na nocleg.

5 dzień – śniadanie; wyjazd z hotelu w kierunku Polski - po drodze postój i zwiedzanie Kutnej Hory - miasto wpisane na listę UNESCO: kościół Św. Barbary, kopalnia srebra, kolegium jezuickie, fontanna Kasna, Kaplica Czaszek w dzielnicy Sedlec. Przyjazd do Bielska-Białej późnym wieczorem...

 

Cena:   965zł/os – 40os.                      1025zł/os – 30os.

Cena obejmuje: 4 noclegi, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, pilota, autokar, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe:  około 40euro/os i 600CZK/os.


4. POD BIESZCZADZKIM NIEBEM (wycieczka z elementami wędrówki górskiej)

1 dzień -  wyjazd z Bielska; przejazd do Woli Michowej spotkanie z miejscowym przewodnikiem w "Chacie u Kira" i przejazd do skrzyżowania Balnica-Maniowy. Piesza wędrówka szlakiem „Przemytników Koni” do wsi Balnica i grzbietem granicznym (około 4km) zejście do Osadnego - prawosławna cerkiew z największą na Słowacji kryptą żołnierzy z czasów I Wojny Światowej. Przyjazd na obiadokolację i nocleg w okolice Sniny.

2 dzień  – śniadanie; wyjazd do wioski Zemplinske Hamre - muzeum ekologiczne "Twarze Ognia". Wejście na "Sniński Kamień" – wygasły wulkan z ciekawym widokiem okolicy i zejście trasą kolejki wąskotorowej do przysiółka Snińskie Rybniki. Obiadokolacja w miejscu noclegu i wieczorna przechadzka po Sninie - klasycystyczny pałac, pomnik Herkulesa, cmentarz żydowski.

3 dzień – śniadanie, odjazd do miejscowości Nova Sedlice i wędrówka czerwonym szlakiem przez las Stuzica na słynny Kremenaros (trójstyk graniczny) i dalej głównym grzbietem karpackim na Ciert'az. Stamtąd strome zejście do doliny Zbójnickiego Potoku (całość trasy 18km). Powrót na obiadokolację i nocleg.

4 dzień – śniadanie; wyjazd nad malowniczy zbiornik Starina (rezerwat przyrody) + przejście do odkrywki geologicznej "Presun cez Daru" w celu poznania budowy karpackiego fliszu. W drodze do Sniny - postoje przy zabytkowych cerkiewkach we wsiach Ruski Potok i Jalova. Obiadokolacja, a wieczorem... wizyta w największym na Słowacji Obserwatorium Astronomicznym na Przełęczy Kolonickiej - możliwość zobaczenia piękna nocnego nieba w ramach międzynarodowego projektu "Park Ciemnego Nieba"). Powrót na nocleg.

5 dzień – śniadanie; opuszczenie miejsca noclegu i wyjazd do Runina ze zdobyciem Durkovca (1188m) - stromym szlakiem przez Przełęcz Durkovec. Ze szczytu rozpościera się panorama Gór Bukowskich (granica polsko-słowacka). Przemarsz dalej czerwonym szlakiem w kierunku Polski do wsi Smerek. Obiad i po 15.00. wyjazd do domu. Przyjazd do Bielska-Białej późnym wieczorem tj między 23.00, a 24.00.


Cena:  930zł/os - 40os                         980zł/os - 30os.

Cena obejmuje: 4 noclegi, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad, pilota, przewodnika lokalnego, autokar, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe: około 25euro/os


 


5. SZLAKIEM TRYLOGII....  

1 dzień – wyjazd z Bielska w nocy; przejazd do przejścia granicznego w Krakowcu (całonocna jazda).

2 dzień – rano przekroczenie granicy; przejazd do Żółkwi – spacer po zabytkowym miasteczku: fragment fortyfikacji z Bramą Zwierzyniecką, rynek z ratuszem i zamkiem - ulubioną rezydencją Jana III Sobieskiego, ruina wspaniałej niegdyś synagogi, cerkwie: Bazylianów i Św. Trójcy (lista UNESCO), Kolegiata Św. Wawrzyńca. Przejazd do Lwowa – zwiedzanie miasta: Niski Zamek, Baszta Prochowa, Arsenały, Cerkiew Wołoska, Katedry, Soboru Św. Jura. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – śniadanie; dalsze zwiedzanie Lwowa: Cmentarz Orląt i Łyczakowski. Wyjazd do Oleska - zwiedzanie - miejsca urodzenia Jana III Sobieskiego. Przejazd do rezydencji w Podhorcach i Krzemieńcu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Krzemieńcu.

4 dzień – po śniadaniu przejazd do Wiśniowca – siedziba rodowa Wiśniowieckich; dalsza podróż do Zbaraża oraz do Kamieńca Podolskiego – największej twierdzy na kresach dawnej Rzeczypospolitej. Zwiedzanie fortyfikacji i baszt Starego Zamku oraz katedry z płytą pamiątkową Michała Wołodyjowskiego. Wieczorem przyjazd na obiadokolację i nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Chocimia i odwiedziny XIII-wiecznej twierdzy. Przejazd do Stanisławowa - przechadzka po mieście (modernistyczny ratusz, dawny pałac Potockich, pomnik Mickiewicza, kolegiata NMP, synagoga Tempel). Po 22:00 przekroczenie granicy w Mościskach (jazda nocna).

6 dzień – przyjazd do Bielska wcześnie rano – ok. godz. 5:00-6:00


Cena:   880 zł/os. – 40 os.                          940 zł/os. – 30 os. 

Cena obejmuje: 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, pilota, autokar, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe: wstępy ok. 20 USD/os.

 
6. LITWA        

1 dzień – wyjazd z Bielska późnym wieczorem; przejazd w kierunku Suwałk.

2 dzień – nad ranem przekroczenie granicy polsko-litewskiej w Budzisku-Kalwarii. Przejazd Via Baltica do Kowna - postój i zwiedzanie Starego Miasta z odrestaurowanym zamkiem, katedrą Św. Piotra i Pawła, Domem Perkuna Wieczorem przyjazd do hotelu w Wilnie - obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – śniadanie; zwiedzanie Wilna: uniwersytet z fundacji Stefana Batorego, Kaplica Matki Boskiej w Ostrej Bramie, Zamek Górny z Basztą Giedymina, Zaułek Bernardyński z domem wieszcza Adama Mickiewicza, cmentarz na Rossie, bazylika archikatedralna z kryptą królewską. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień – po śniadaniu wycieczka w okolice Kowna: Troki - gotycki zamek na wyspie i ciekawe krajobrazy Trockich Jezior. Przejazd do Kernawe – historyczna stolica Litwy (słynne wykopaliska archeologiczne, wpisane na listę dziedzictwa UNESCO). Powrót na obiadokolację i nocleg do Wilna.

5 dzień – po śniadaniu opuszczenie hotelu i wyjazd w drogę powrotną do domu. Postój na trasie - monastyr Kamedułów w Pażaislis - największy klasztor na Litwie. Przejazd do granicy z Polską - pobyt w kolejnym Klasztorze Kamedułów nad jeziorem Wigry - rejs statkiem! Około 19.00 wyjazd do Bielska-Białej.

6 dzień – przyjazd do Bielska w godzinach rannych.


Cena:   820 zł/os. – 40 os.                890 zł/os. – 30 os.

Cena obejmuje: 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, pilota, autokar, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe: wstępy około 30USD/os.


7. PARYŻ Z WERSALEM     

1 dzień – wyjazd wcześnie rano z Bielska; przejazd przez Czechy, Niemcy do hotelu na granicy niemiecko-francuskiej.

2 dzień – śniadanie, wyjazd z hotelu i podróż do Paryża – na trasie postój w Reims - możliwość wejścia do jednej z najpiękniejszych gotyckich katedr Francji - miejsca koronacji królów! Przyjazd do Paryża - pobyt w
Dzielnicy Łacińskiej: Cluny, Sorbona, College do France, Panteon, Ogrody Luksemburskie. Obiadokolacja  w Paryżu; wieczorem przyjazd na nocleg do hotelu w okolicach Paryża.

3 dzień – śniadanie, zwiedzanie Paryża: Wyspa Cite z katedrą Notre-Dame Świętą Kaplicą, Pałacem Sprawiedliwości, Conciergerie i Pont Neuf. Przejście pod Luwr - wizyta w jednej z największych galerii sztuki na świecie. Po wyjściu z muzeum - czas wolny w pobliskiej dzielnicy Les Halles.
Ciąg dalszy spaceru po mieście - Palais Royal, Commedie Francaise, Wielkie Bulwary, Opera, Muzeum Perfum Fragonard (możliwość zakupu) oraz ekskluzywny Plac Vendome ze słynna kolumną i hotelem Ritz. Przejazd na Plac Concorde i Alejami Elizejskimi pod Łuk Triumfalny Obiadokolacja i powrót na nocleg do hotelu.

4 dzień – śniadanie; dalsze zwiedzanie miasta: wspaniały Plac Trocadero - zejście  pod Wieżę Eiffla na Pola Marsowe i dalej do Hotelu Inwalidów z Grobem Napoleona! Wyjazd do Wersalu - zwiedzanie pałacu Ludwika XIV oraz przechadzka wspaniałymi alejami ogrodowymi. Powrót do Paryża na obiadokolację. Rejs statkiem po Sekwanie. Nocleg w hotelu.

5 dzień – po śniadaniu opuszczenie hotelu. Ulokowanie bagaży w autokarze. Kontynuacja zwiedzania miasta, ale pieszo i metrem!
* Montmartre z Placem du Tertre, kościołem Sacre-Coeur i Saint Pierre.
* Pracownia Picassa "Bateau Lavoire" na Placu Emila Goudeau.
* Bulwary z legendarnym kabaretem Moulin Rouge i Placem Pigalle.
* przejazd metrem do ultranowoczesnej dzielnicy "La Defense".
Po 19.00 wyjazd z Paryża – jazda całonocna do Polski

6 dzień - przyjazd do Bielska-Białej w godzinach południowych....


Cena: 1380 zł/os - 40 os         1530zł/os - 30 osób

Cena obejmuje: 4 noclegi, 4 śniadania, 3 obiadokolacje, autokar, pilota, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe:  wstępy – około 90 euro/os.

 

Biuro podróży GLOB projekt i wykonanie: aspar.pl
Strona korzysta z plików cookie w celach czysto statystycznych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
ZAMKNIJ