Dokumenty
Kontakt


1. POMORZE ZACHODNIE Z ODROBINĄ SKANDYNAWII

1 dzień wyjazd z Bielska-Białej wcześnie rano; przyjazd do Dźwirzyna około 14.00 - zakwaterowanie w ośrodku  Bryza - odpoczynek w ośrodku lub spacer nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.


2 dzień - śniadanie - wyjazd do Kołobrzegu – zwiedzanie wspaniałej katedry i spacer promenadą w kierunku latarni morskiej i pomnika „Zaślubin Polski z Morzem" + rejs stateczkiem wycieczkowym po morzu, a na koniec – w drodze do Dźwirzyna – port rybacki i Muzeum Oręża Polskiego z rakietowym kutrem ORP “Władysławowo” i okrętem patrolowym “Fala”. Powrót na obiadokolację i nocleg.


3 dzień śniadanie, wyjazd na Wyspę Wolin: rezerwat żubrów i Szmaragdowe Jezioro + pobyt w pobliskim kurorcie Międzyzdroje (amfiteatr, park zdrojowy, molo i Aleja Gwiazd). W drodze powrotnej - postój w słynnym Trzęsaczu – malownicze ruiny kościoła nad urwiskiem opadającym stromo do morza + platforma widokowa. Przejście wzdłuż wysokiego klifu w kierunku Rewala - cudowna panorama Bałtyku! W drodze powrotnej postój w pobliskim Niechorzu - możliwość wejścia na jedną z najwyższych latarń morskich w Polsce (45m - około 200schodów). Powrót do Dźwirzyna – obiadokolacja i nocleg.


4-5 dzień – śniadanie, czas wolny – odpoczynek i przygotowanie się do wyjazdu. Obiadokolacja około 20.00.

* Wyjazd z Dźwirzyna około 23.00. i przejazd do Świnoujścia i dalej do niemieckiego portu Rostock; zaokrętowanie na promie i w godz 06:00-08:00 przeprawa przez Morze Bałtyckie promem Scandlines do duńskiego portu Gedser.

* Przejazd przez duńskie wyspy: Falster, Faro, Zelandię i Cieśninę Sund - przejazd podwodnym tunelem, dalej przez sztuczną wyspę i przez Øresundsbro – jeden z najdłuższych na świecie mostów łączący dwa kraje - Danię ze Szwecją.

* Przyjazd do Szwecji. Zwiedzanie w formie spaceru po najciekawszych miejscach stolicy południowej Szwecji - Malmö: Rynek (Stortoget) z pomnikiem Karola X Gustawa, Lilla Torg - rynek starego miasta, Ratusz Miejski, Apteka Pod Lwem, Rezydencja Wojewody, zabytkowy dworzec kolejowy, Turning Torso - najwyższy budynek mieszkalny w Szwecji, Malmohaus - morska twierdza z XV wieku, obecnie muzeum.

* Powrót do Danii mostem Øresundsbro i przejazd do Kopenhagi - m.in.: słynna Syrenka Kopenhaska, odprawa warty Gwardii Królewskiej przy pałacu Amalienborg, dzielnica portowa Nyhavn, Ratusz Miejski, Zamek królewski Rosenborg Slot, Pomnik J. Ch. Andersena i jeden z najdłuższych deptaków w Europie – Stroget.

* Po 19:00 opuszczenie Kopenhagi - przejazd do bazy promowej w Gedser.

* W godzinach 22:15- 00:15 - przeprawa promowa do portu Rostock. Około godz. 03:00 przypłynięcie do Świnoujścia i powrót do Bielska.

Przyjazd do Bielska w godzinach południowych.Cena: 

870zł/os – 40os.        930zł/os – 30os.      1590zł/os - 10os.


Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:

latarnia morska – 13zł/os., rejs po morzu – 25zł/os.,
rezerwat żubrów - 15zł/os,
przejazd przez cieśninę Øresund: 20€.


Biuro podróży GLOB projekt i wykonanie: aspar.pl
Strona korzysta z plików cookie w celach czysto statystycznych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
ZAMKNIJ