Dokumenty
Kontakt


2. ZALEW WIŚLANY I KRZYŻACKIE WAROWNIE

1 dzień – wyjazd z Bielska-Białej wcześnie rano; przejazd do Torunia; spacer po zabytkowym centrum: ratusz z XIV wieku, kamieniczki w rynku, Dom Kopernika i muzeum piernika - warsztaty robienia piernika! Obiadokolacja i nocleg w Elblągu.


2 dzień - śniadanie; zwiedzanie Elbląga -  katedra Św. Mikołaja, Stary Rynek, Brama Targowa, fragmenty zamku krzyżackiego z muzeum archeologicznym, zabytkowy Kanał Elbląski - rejs statkiem wycieczkowym tzw. Trasą Wikingów ze Starego Elbląga do Jeziora Drużno (dawnej osady wikingów). Powrót do Elbląga na obiadokolację i nocleg.


3 dzień – po śniadaniu przejazd widokową drogą wzdłuż Zalewu Wiślanego do Fromborka - zwiedzanie katedry i legendarnej Wieży Radziejowskiego z cudną panoramą miasta. Rejs do Krynicy Morskiej. Chwila odpoczynku w kurorcie: plaża, latarnia morska, port. Obiadokolacja i powrót na nocleg do Elbląga.

 

4 dzień – śniadanie; wyjazd do domu; po drodze postój przy średniowiecznym zamku w Malborku – dawnej siedzibie władz  zakonu krzyżackiego. Spacer po mieście - budynek dworca kolejowego i ratusza, mury miejskie z bramami Garncarską i Mariacką, Około 13.00 wyjazd z Malborka, przejazd przez Grunwald - chwila zadumy przy pomniku upamiętniającym słynną bitwę z Krzyżakami. Przyjazd do Bielska około północy.

 


Cena:

695zł/os – 40os.              795zł/os – 30os.            1205zł/os - 10os.


Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:

muzeum piernika - 20zł/os, rejs kanałem elbląskim - 80zł/os,
Frombork - 20zł/os, rejs do Krynicy - 35zł/os,
zamek w Malborku - 30zł/os.

 

Biuro podróży GLOB projekt i wykonanie: aspar.pl
Strona korzysta z plików cookie w celach czysto statystycznych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
ZAMKNIJ