Dokumenty
Kontakt

9. ZAMKI I TWIERDZE DOLINY DUNAJCA I JURY

1 dzień – wyjazd rano z Bielska do Niedzicy - zwiedzanie średniowiecznego zamku w Niedzicy i Czorsztynie. Przejazd drogą wzdłuż Dunajca do Starego Sącza - przechadzka po miasteczku: Klasztor Klarysek z cudownym źródełkiem i kaplicą Św. Kingi, średniowieczny rynek, Brama Szeklerska. Przyjazd do Nowego Sącza - obiadokolacja i .... wieczorny spacer po mieście: Baszta Kowalska z ruinami zamku, rynek, bazylika Św. Małgorzaty. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Nowego Sącza.


2 dzień – po śniadaniu wyjazd z Nowego Sącz; przejazd malowniczą trasą Zamków i Twierdz Doliny Dunajca: Rożnów, Tropszyn, Czchów, Melsztyn. Dalsza droga do Dębna k. Tarnowa – wizyta w wielkopańskiej rezydencji z XV wieku. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Dębna.


3 dzień - śniadanie; przejazd do Niepołomic - zwiedzanie zamku królewskiego i spacer po ogródku Królowej Bony z "chwilą na kawę" na zabytkowym rynku. Po południu - pobyt w Dolinie Prądnika – zwiedzanie zamku w Pieskowej Skale wraz z imponująca Maczugą Herkulesa! Przejazd do pobliskiej "Boroniówki" - oryginalny młyn wodny i tartak z XIX wieku - ciągle sprawny! Obiadokolacja i nocleg w Ojcowie lub okolicy.


4 dzień – po śniadaniu opuszczenie Doliny Prądnika - przejazd na Pustynię Błędowską - punkt widokowy "Róża Wiatrów"; dalsza droga do Ogrodzieńca - spacer po ruinach największej twierdzy jurajskiej! Na koniec - wędrówka najpiękniejszym fragmentem szlaku Orlich Gniazd Jurajskich Warowni, od zamku w Mirowie do zamku w Bobolicach ze zwiedzaniem wnętrz tego ostatniego!  Powrót do Bielska-Białej wieczorem

 

Cena:

545zł/os – 40os.         590zł/os – 30os.         695zł/os - 10os.


Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:

Zamek w Niedzicy - 25zł/os, w Czorsztynie – 15zł/os,
Dębno – 20zł/os, Niepołomice - 20zł/os,
Pieskowa Skała – 25zł/os, Boroniówka - 20zł/os,
Ogrodzieniec - 15zł/os, Bobolice - 20zł/os.

 

Biuro podróży GLOB projekt i wykonanie: aspar.pl
Strona korzysta z plików cookie w celach czysto statystycznych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
ZAMKNIJ