Dokumenty
Kontakt

1. WĘDRÓWKA POD TATRAMI...

1 dzień - wyjazd rano z Bielska-Białej do Zakopanego – spacer po mieście: skocznia narciarska PŚ „Wielka Krokiew”, „Droga do Kuźnic” - zespół dworsko-parkowy dawnego folwarku Zamoyskich (ciekawa wystawa przyrodnicza + wystawa starych fotografii Zakopanego). Przejście z Kuźnic w kierunku Pustelni Albertynek i dalej na Polanę Kalatówki - trasa łatwa ze wspaniałymi widokami Tatr! Dla chętnych - możliwość przejścia dalszego odcinka w kierunku Hali Kondratowej. Obiadokolacja i nocleg w pensjonacie w okolicach Zakopanego.

2 dzień – śniadanie; przejazd na parking na Palenicy Białczańskiej i wędrówka do Morskiego Oka malowniczą Doliną Rybiego Potoku (Wodogrzmoty Mickiewicza, Wanta, Włosienica, Żleb Żandarmerii). Odpoczynek w zabytkowym schronisku - dla chętnych - możliwość obejścia stawu dookoła - bardzo przyjemna i widokowa trasa. Powrót tą samą drogą (całość trasy to około 18km). Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – śniadanie; przyjazd do Zakopanego - wyjazd na Gubałówkę – rozległy widok miasta i otaczających je Tatr, zakup pamiątek, zabawa na torze bobslejowym i przejście na pobliski Butorowy Wierch - zjazd wyciągiem do Kościeliska. Przejście doliną Kościeliska  w kierunku Skały i Hali Pisanej, Raptawickiej Turni i schroniska Ornak (ok. 1,5h). Dla chętnych - dodatkowa trasa (ok 1h) nad romantyczny Smreczyński Staw! Powrót tą samą drogą na parking. Wyjazd z Zakopanego –  przez Kościelisko, Witów i słynną wieś Chochołów z oryginalną, drewnianą zabudową domostw i zagród. Przyjazd do Bielska-Białej wieczorem.

W razie brzydkiej pogody polecamy zwiedzenie ekspozycji w Muzeum Tatrzańskim i wizytę w góralskiej chacie z ciekawymi warsztatami malowania na szkle albo tańca góralskiego!

Cena:  485zł/os – 40os           520zł/os - 30os

Koszty wstępów - ceny orientacyjne:

Wielka Krokiew – 7zł/os,
wejście na teren TPN - 3zł/os
  Muzeum Tatrzańskie – 7zł/os,
Gubałówka-Butorowy – 20zł/os,
tor bobslejowy – 7zł – 1zjazd,
wjazd na Kasprowy Wierch – 55zł/os,
warsztaty – 20-25zł/os.



2. KOTLINA KŁODZKA   

1 dzień – wyjazd z Bielska-Białej; przejazd do Złotego Stoku – pobyt w dawnej kopalni złota, połączony ze zwiedzaniem wyrobisk, próbą płukania złota, pobytem w mennicy i ciepłym posiłkiem. Przyjazd do Polanicy Zdrój - spacer po kurorcie: zabytkowy park zdrojowy   z sanatorium "Wielka Pieniawa", pijalnią wód i glorietką widokową. Obiadokolacja i nocleg w pobliskiej Szczytnej.

2 dzień – śniadanie; wycieczka do Wambierzyc – słynna bazylika i niesamowita szopka z połowy XIX wieku! Przejazd do Karłowa i piesze wejście na Szczeliniec Wielki schodami wykutymi w skale – spacer po labiryncie skalnym! Pobyt w Kudowie - warsztaty w Skansenie Ginących Zawodów: próba zrobienia własnego naczynia z gliny + wstęp do kuźni, do chatki robótek ręcznych i do mini-zoo. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień – po śniadaniu wyjazd ze Szczytnej do Kłodzka i... "zdobycie" potężnej Twierdzy Kłodzkiej ze wspaniałą panoramą miasta z bastionów. Dalsza droga do Książa k. Wałbrzycha -  zwiedzanie rezydencji magnackiej, palmiarni i parku! Przyjazd do Bielska późnym wieczorem.

Cena:   520zł/os – 40os.           575zł/os – 30os.

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:

Kopalnia Złota - 30zł/os,
Twierdza Kłodzka – 18zł/os,
Szopka - 6zł/os,
Szczeliniec – 4zł/os,
skansen - 20zł/os,
Książ - 35 zł/os.



3. KARKONOSZE

 1 dzień – wyjazd z Bielska-Białej do Jeleniej Góry - Wzgórze Krzywoustego, z wieżą widokową "Grzybek", malowniczy rynek, mury obronne z basztami. Przejazd w okolice miasta - zwiedzanie średniowiecznego zamku Chojnik. Zakwaterowanie i obiadokolacja w Karpaczu. Wieczorny spacer nad zaporę na Łomnicy.

2 dzień – śniadanie; całodzienna wycieczka w Karkonosze: wyjazd wyciągiem krzesełkowym na szczyt Kopa, stamtąd piesza wędrówka na Śnieżkę (około 2h) bardzo widokową trasą. Odpoczynek w schronisku i zejście do schroniska Samotnia, cudownie położonego w Kotle Małego Stawu (ok.1,5h). Przejście do Górnego Karpacza (ok. 1h) i na koniec... wizyta w słynnej świątyni Wang. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – po śniadaniu przejazd do Szklarskiej Poręby - wyjazd wyciągiem krzesełkowym na Szrenicę (1362m) ze wspaniałą panoramą Karkonoszy i Szklarskiej Poręby. Piesze zejście do schroniska na Hali Szrenickiej i dalej do malowniczego wodospadu Kamieńczyka + spacer dnem malowniczego kanionu Kamieńczyka.
  Około 17.00 wyjazd w drogę powrotną do domu; przyjazd do Bielska późnym wieczorem (23.00.)

Cena:  580zł/os – 40os.                635zł/os – 30os.

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:
  wieża widokowa - 6zł/os,
Chojnik - 15zł/os
wyciąg na Kopę – 20zł/os,
Świątynia Wang - 8zł/os,
wejście do parku narodowego - 5zł/os/dzień,
wyciąg na Szrenicę - 20zł/os.

 


4. BIESZCZADY

1 dzień – wyjazd z Bielska-Białej do Sanoka - zwiedzanie skansenu (kultura Łemków, Bojków i Dolinian) z udaną rekonstrukcją dawnego galicyjskiego miasteczka. Albo - dla klas starszych - wizyta w zamku królewskim z największym w Polsce zbiorem ikon + galeria obrazów Zdzisława Beksińskiego! Spacer po urokliwej starówce z prawosławnym Soborem Św. Trójcy! Obiadokolacja i nocleg w rejonie Polańczyka. 

2 dzień – śniadanie; przejazd fragmentem Pętli Bieszczadzkiej do Wołosatego - piesza wycieczka w góry bardzo widokową trasą przez bieszczadzkie połoniny od Rozsypańca, mijając kolejno: Halicz, Tarnicę, Krzemieniec, Szeroki Wierch do Ustrzyk Górnych - całość trasy około 6 godzin, ale warto! Obiadokolacja w Ustrzykach Górnych. Wieczorem powrót do Polańczyka na nocleg.

Ewentualnie inna propozycja trasy: Parking Brzegi Górne - Połonina Wetlińska - postój w legendarnej "Chatce Puchatka" (schronisko) i dalej przejście w stronę Wetliny. Trasa około 4h. W drodze powrotnej do Polańczyka postój w nieistniejącej wsi Łopienka – piesze przejście do jednej z najpiękniejszych cerkwi na terenie Bieszczad
z cudowną ikoną Matki Boskiej i niesamowitą figurą „Chrystusa Bieszczadzkiego” (trasa łatwa od parkingu ok 2km). Przyjazd do Polańczyka; obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – śniadanie; rejs statkiem po Jeziorze Solińskim. Na koniec wycieczki  - pobyt na stacji Uherce Mineralne, a tam: Chatka-Wariatka i samodzielny przejazd autentyczną drezyną kolejową do Olszanicy i z powrotem! Po południu wyjazd do domu - przyjazd do Bielska wieczorem.

Cena:   530zł/os – 40os              580zł/os – 30os.

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:
statek - 20zł/os,
skansen - 12zł/os,
muzeum - 14zł/os,
wejście do BPN – 3zł/os,
drezyna – 20zł/os,
chatka-wariatka - 7zł/os.


 

5. WOKÓŁ PRZEMYŚLA

1 dzień – wyjazd z Bielska-Białej do Jarosławia - cerkiew, kamienica Orsettich, ratusz. Przejazd do Bolestraszyc - arboretum i pozostałości fortu XIII San Rideau Twierdzy Przemyśl. Obiadokolacja i nocleg. 

2 dzień – śniadanie; wizyta w Krasiczynie – pobyt w siedzibie Sapiehów i relaks w romantycznym parku. Przejazd do Przemyśla - zwiedzanie miasta (wzgórze zamkowe, rynek z pomnikiem Wojaka Szwejka, muzeum fajek, wspaniały dworzec kolejowy, Kopiec Tatarski i pobliskie wzgórze Zniesienie). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień – śniadanie; opuszczenie hotelu; przejazd do Łańcuta - zwiedzanie rezydencji, powozowni i spacer po parku. Przyjazd do Bielska po 21.00

Cena:   532zł/os – 40os           585zł/os – 30os

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:
Łańcut – 5zł/os,
Krasiczyn – 8zł/os,
Przemyśl - muzeum fajek 7zł/os,
Bolestraszyce arboretum - 10zł/os 


 

6. BESKID ŚLĄSKI    

1 dzień –  wyjazd z Bielska-Białej do Szczyrku; wjazd wyciągiem  krzesełkowym na Skrzyczne (najwyższy szczyt Beskidu Ślaskiego ze wspaniałą panoramą gór i Kotliny Żywieckiej). Piesza wędrówka na Przełęcz Salmopolską, widokową trasą przez Małe Skrzyczne i Malinowską Skałę. Przejazd autokarem do Wisły Malinka - postój - pod skocznią narciarską PŚ im. Adama Małysza - możliwość wjazdu wyciągiem na górę skoczni (widokowa kawiarenka "Punkt K"). Spacer po Wiśle Centrum - Muzeum Trofeów Adama Małysza, Pomnik Ślązaczki u Źródeł Wisły, park, Plac Bogumiła Hoffa. Obiadokolacja i zakwaterowanie w rejonie Wisły.

2 dzień – śniadanie; piesza wycieczka w góry - przejazd do Wisły Czarne i trasą wzdłuż kaskad Białej Wisełki na Baranią Górę (~2,5h) - wieża widokowa i na Polanę Przysłop (schronisko PTTK + Muzeum Turystyki w Beskidzie Śląskim). Zejście przez Stecówkę (schronisko i drewniany kościółek) na Kubalonkę. Drogą przez Zameczek (rezydencja Prezydenta RP) dojazd do zapory na Wiśle. Obiadokolacja i nocleg w pensjonacie.

Alternatywny program, jeśli grupa nie chce chodzić po górach:
* zwiedzanie Zameczku, czyli rezydencji Prezydenta RP;
* Istebna – oryginalna „Kurna Chata" z XIX wieku!
  * Koniaków - muzeum koronek i Centrum Pasterskie.
* Jaworzynka - centrum hodowli wolierowej Głuszca
i bank genów Świerka Istebniańskiego
Przyjazd do pensjonatu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień –  śniadanie; wyjazd z Wisły do pobliskiego Ustronia. Wyjazd na Czantorię - zabawą na torze saneczkowym i na Równicę (Leśny Park Niespodzianek - beskidzkie ZOO). Powrót do Bielska-Białej. 

Cena:   385zł/os – 40os            410zł/os – 30os

Koszty dodatkowe:
wyciąg na Skrzyczne - 20zł/os,
kolejka na skocznię - 6zł/os,
muzeum trofeów - 5zł/os,
wyciąg na Czantorię - 18zł/os,
Muzeum Koronek - 2zł/os,
Chata Kawuloka - 4zł/os,
  tor saneczkowy na Czantorii – 6zł/1 zjazd,
Leśny Park Niespodzianek - 11 zł/os.



7. RABKOLAND I... GÓRALSKA ZAGRODA!     

1 dzień – wyjazd z Bielska-Białej do Rabki - wizyta w: Muzeum Górali i Zbójników - warsztaty malowania na szkle i w Muzeum Orderu Uśmiechu w Rabkolandzie (park rozrywki). Przyjazd do pensjonatu agroturystycznego w Porębie Wielkiej, zakwaterowanie i obiadokolacja. A na koniec dla chętnych...pomoc gospodarzom w wieczornym "oporządku zwierząt" (ścielenie, pojenie, przygotowanie karmy). Nocleg.

2 dzień – po śniadaniu całodzienna wycieczka w góry: wjazd wyciągiem na Tobołów; wędrówka na Turbacz (1311m); odpoczynek w schronisku - wspaniała panorama gór; odwiedziny bacy i stadka owiec - zakup oscypków. Obiadokolacja w pensjonacie i przejażdżka wozem konnym!

3 dzień – śniadanie; zajęcia warsztatowe z przyrody w ośrodku edukacyjnym Gorczańskiego Parku Narodowego. Wyjazd z Poręby do Chabówki - skansen kolejowy. Przyjazd do Bielska wieczorem.

Cena:   485zł/os – 40os                  520zł/os – 30os

Uwaga! W cenę wliczono też przejazd wozem konnym!

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:
Muzeum Górali i Zbójników - 12zł/os
Rabkoland - 29zł/os,
wyciąg na Tobołów – 15 zł/os,
warsztaty - 250zł/grupy
skansen w Chabówce - 10zł/os.



8. ZIEMIA TARNOWSKA    

1 dzień – wyjazd z Bielska do Dębna k. Tarnowa - zwiedzanie pięknie odnowionej XV-wiecznej rezydencji możnowładcy. Przechadzka po tarnowskiej starówce, zwanej "Perłą Renesansu": ratusz, katedra, Dom Mikołajowski (najstarsze muzeum diecezjalne w Polsce), mauzoleum generała Józefa Bema i wspaniały dworzec kolejowy! Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Tarnowa.

2 dzień – śniadanie; przejazd w rejon Ciężkowic - wędrówka po rezerwacie przyrody „Skamieniałe Miasto”, a po południu pobyt w prastarym Bieczu - jednym z najpiękniejszych miast tego regionu (Dom Zbója Becza, mury obronne z Basztą Radziecką i Kowalską, ratusz z wieżą widokową i kolegiata). Powrót do Tarnowa przez wieś Binarowa (kościółek drewniany - UNESCO i austriacki cmentarz wojenny). Obiadokolacja i nocleg. 

3 dzień – po śniadaniu wyjazd w kierunku Powiśla Dąbrowskiego - przechadzka po bajecznej wsi Zalipie pełnej "malowanych zagród". Wizyta w Domu Malarek - warsztaty plastyczne malowania ozdób. W drodze do Bielska postój w legendarnej Puszczy Niepołomickiej - przejazd wozami konnymi do miejsc pamiętających królewskie łowy. Na końcu ognisko z kiełbaskami. Przyjazd do Bielska wieczorem...  

Cena:  505zł/os – 40os                   530zł/os – 30os

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:
Dębno - 12zł/os,
muzeum diecezjalne - 8zł/os,
Skamieniałe Miasto – 10zł/os,
wieża w Bieczu - 8zł/os,
Zalipie – 15zł/os,
wozy konne i ognisko - 30zł/os.

 


9. SANDOMIERZ, LUBLIN, KAZIMIERZ   

1 dzień – wyjazd z Bielska-Białej; przejazd do zabytkowego Sandomierza: Wzgórze Zamkowe, Dom Długosza, katedra, Collegium Gostomianum, rynek z gotyckim ratuszem, kamienicą Oleśnickich, Wystawa "U Ojca Mateusza", Brama Opatowska, "Ucho Igielne" i lessowy "Wąwóz Królowej Jadwigi" Obiadokolacja i wyjazd z Sandomierza. Wieczorem przyjazd na nocleg w rejon Poniatowej.

2 dzień –  śniadanie; wyjazd na całodniową wycieczkę po okolicy: 1/ Nałęczów - zabytkowe uzdrowisko z Pałacem Małachowskich, pijalnią wód, Chatą Żeromskiego i Muzeum Prusa. 2/ Lublin - zamek, klasztor Dominikanów z Salą Unii Lubelskiej, Brama Grodzka i Krakowska, Wieża Trynitarska, gmach dawnego Trybunału Koronnego. Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień –  śniadanie; przejazd do Puław - spacer po Parku Puławskim z pałacem Czartoryskich, Świątynią Sybilli, Domkiem Gotyckim, Pałacem Marynki... Wyjazd w dalszą drogę do pobliskiego Kazimierza Dolnego – spacer po rynku i wzgórzach: Zamkowym i Trzech Krzyży oraz po nadwiślańskich bulwarach z rejsem po Wiśle w kierunku Janowca. Przyjazd do Bielska późnym wieczorem.

Cena:   550zł/os – 40os                  630zł/os – 30os

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:
podziemia w Sandomierzu - 15zł/os,
U Ojca Mateusza - 18zł/os,
Dom Długosza - 10zł/os,
Chata Żeromskiego - 10zł/os,
Wieża Trynitarska - 6zł/os,
Pałac w Puławach - 10zł/os,
Kazimierz rejs i wzgórza - 30zł/os.





10. CUDNE ROZTOCZE

1 dzień - wyjazd z Bielska-Białej do Zwierzyńca: Kościół na Wyspie, budynek Ordynacji Zamoyskich, Dom Plenipotenta i muzeum przy centrum edukacyjnym Roztoczańskiego Parku Narodowego, spacer nad malownicze Stawy Echo - wieża widokowa (szansa zobaczenia dziko żyjącego Konika Polskiego).  Przejazd do Krasnobrodu - zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
 
2 dzień - śniadanie; przejazd do wsi Hutki – rozpoczęcie spływu kajakami po meandrach rzeki Wieprz „Trasą Dwóch Młynów”. Na trasie spływu postój przy klimatycznej „Chacie Rybaka" (oryginalny młyn z XIX wieku). Zakończenie spływu przy „Zagrodzie Guciów" - laureat plebiscytu National Geographic "Siedem cudów Polski"! Powrót do Krasnobrodu na obiadokolację. Wieczorna przechadzka do kamieniołomu z wieżą widokową.

3 dzień - śniadanie; wyjazd z Krasnobrodu do Zamościa. Spacer po zabytkowym centrum - rynek z cudownym ratuszem, katedra, zamek, Arsenał z ciekawym Muzeum Fortyfikacji. Około 16.00 wyjazd z Zamościa. Przyjazd do Bielska-Białej około 23.00. 

Cena: 630zł/os - 40os               690zł/os – 30os

Cena obejmuje świadczenia, atrakcje i wstępy.



11. SZLAK PIASTOWSKI  

1 dzień – wyjazd z Bielska do Poznania; zwiedzanie: katedra na Ostrowie Tumskim, rynek z ratuszem, Fara, zamek królewski i Biblioteka Raczyńskich. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Gniezna.

2 dzień – śniadanie; wyjazd na "Szlak Piastów":
* Biskupin osada - warsztaty: łowiectwo lub dzieje pieniądza.
* Przejazd 100-letnią ciuchcią wokół Jeziora Biskupińskiego
* Wenecja - skansen kolejki wąskotorowej.
  * Mysia Wieża i kolegiata w Kruszwicy + rejs po jeziorze Gopło,
  Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg do pensjonatu.

3 dzień – śniadanie; pobyt na legendarnym Wzgórzu Lecha w Gnieźnie z prastarą katedrą (słynne Drzwi Gnieźnieńskie) i pomnikiem Chrobrego. Przejazd nad Jezioro Lednickie i podróż promem na tajemniczą wyspę Ostrów Lednicki (ruiny siedziby Mieszka i Chrobrego, cmentarz szkieletowy i ciekawe muzeum archeologiczne). Wyjazd około 16.00 - w Bielsku późnym wieczorem (23:00).

Cena:  620zł/os – 40os.                    680zł/os. – 30os.

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:
statek po Gople + Mysia Wieża – 20zł/os,
Grodzisko w Biskupinie – 15zł/os,
kolejka wąskotorowa i skansen – 15zł/os,
Ostrów Lednicki – 7zł/os,
katedra w Gnieźnie i Poznaniu – po 6zł/os każda.

 


12. ZIEMIA LUBUSKA

1 dzień – wyjazd z Bielska-Białej do Zielonej Góry – zwiedzanie miasta: Wieża Głodowa, rynek, deptak na ulicy Żeromskiego, palmiarnia na Winnym Wzgórzu. Przejazd na Pojezierze Łagowskie - zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w okolicy Lubniewic. 

2 dzień – śniadanie; wyjazd do Łagowa "Perły Pojezierza Lubuskiego" (zamek Joannitów, bramy Polska i Marchijska, grodzisko na Sokolej Górze) i rejs stateczkiem po jeziorze. Przejazd do Ośna Lubuskiego - średniowieczne mury miejskie  zachowane w całości + 12 baszt jedne z nielicznych tego typu w Polsce!. Powrót do Lubniewic; obiadokolacja i spacer: Stary i Nowy Zamek Lubomirskich, Park Miłości. Nocleg.

3 dzień - śniadanie i wyjazd z Lubniewic. Zwiedzanie Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego - potężnych fortyfikacji wybudowanych przez Niemców w latach 1934-1944 (cenny rezerwat nietoperzy). Wyjazd w drogę powrotną do domu; przyjazd do Bielska po 22:00

Cena:  620zł/os – 40os.                      680zł/os – 30os. 

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne: 

wieża w Łagowie – 10zł/os, rejs - 30zł/os, forty MRU – 25zł/os.



13. SPACERUJĄC PO WIELKOPOLSCE... 

1 dzień - wyjazd z Bielska-Białej do Kalisza; spacer po mieście i zwiedzanie XII-wiecznego grodu - lekcja muzealna pt. Średniowieczna Podróż w Czasie (opowieści i zabawy + ognisko z kiełbaskami). Obiadokolacja i nocleg w rejonie Poznania.

2 dzień - śniadanie; wycieczka po okolicach Wielkopolskiego Parku Narodowego: 1/ Rogalin - znana posiadłość Raczyńskich i słynne dęby. 2/ Pobliski Kórnik - pałac i arboretum. 3/  Puszczykowo - fascynujące muzeum znanego podróżnika Arkadego Fiedlera. Powrót na obiadokolacja i nocleg.

3 dzień - po śniadaniu wyjazd do Poznania: 1/ Ostrów Tumski z katedrą, kościołem Dąbrówki i "Bramą Poznania" (multimedialne muzeum). 2/ Starówka: rynek ze słynnym ratuszem, zamek królewski, pomnik Bamberki, biblioteka Raczyńskich, hotel Bazar...  Powrót do Bielska późnym wieczorem (22.00).

Cena:  595zł/os – 40os                          655zł/os – 30os.

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:
grodzisko w Kaliszu – 25zł/os,
Rogalin - 15zł/os,
muzeum A. Fiedlera - 15zł/os,
Poznań - katedra i muzeum - 20zł/os,
Kórnik - 20zł/os.

 


14. W SAM ŚRODEK POLSKI!   

1 dzień - wyjazd z Bielska do Łodzi – wizyta w wytwórni filmów dokumentalnych i fabularnych; później - Manufaktura czyli dawna fabryka włókiennicza, a obecnie ciekawie zaprojektowane centrum handlowe i... spacer dłuuuuugą ulicą Piotrkowską z Ławeczką Tuwima i Aleją Gwiazd.Przyjazd do Tumu k. Łęczycy - jedna z największych budowli romańskich w Polsce - słynna archikolegiata p.w. NMP i Św. Aleksego z XII wieku. Obiadokolacja i nocleg w rejonie Oporowa.

2 dzień - śniadanie; wyjazd do Płocka - miasta o bardzo bogatej historii: Wzgórze Tumskie z romańską katedrą i sarkofagami władców Polski Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego oraz zamek książąt mazowieckich. Rejs statkiem po Wiśle. Powrót do Oporowa - zwiedzanie położonego na wyspie rycerskiego zameczku. Obiadokolacja i nocleg.   

3 dzień - śniadanie i opuszczenie pensjonatu. Przejazd do Nieborowa - zwiedzanie wspaniałej rezydencji - pałacu Radziwiłów oraz manufaktury majoliki i spacer po ogrodzie barokowym i po romantycznym parku. Przyjazd do Bielska późnym wieczorem. 

Cena:   585 zł/os – 40 os.                     635 zł/os – 30 os.

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:
rejs - 20zł/os,
Nieborów – 15zł/os,
Oporów - 12zł/os,
 Tum i katedra w Płocku - 15zł/os.

 


15. W KRAINIE KOPERNIKA I PIERNIKA!     

1 dzień - wyjazd z Bielska-Białej do Torunia – spacer po starym mieście: mury obronne, Krzywa Wieża, Łuk Cezara, Trakt Królewski, rynek Starego Miasta z ratuszem i pomnikiem Kopernika, Dwór Artusa, Pręgierz Osiołek, Piernikowa Aleja Gwiazd, uniwersytet i katedra. W trakcie zwiedzania – możliwość zobaczenia seansu w planetarium. Obiadokolację i nocleg w rejonie Torunia.

2 dzień – śniadanie; ciąg dalszy zwiedzania miasta: Dom Kopernika, ruiny zamku krzyżackiego, Brama Mostowa i taras widokowy na Wiśle, rynek Nowego Miasta, kościół Św. Jakuba i pomnik Piernikarki Katarzynki. Wizyta w Żywym Muzeum Piernika - tajniki rzemiosła + wypiek prawdziwych toruńskich pierników według starych receptur - pokaz prowadzony przez aktorów językiem średniowiecznego Torunia! Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień – śniadanie; opuszczenie Torunia; wyjazd do znanego uzdrowiska Ciechocinek i zwiedzanie: parku zdrojowego z kwiatowymi dywanami, fontanną Jaś i Małgosia, Teatrem Letnim i pijalni zdrojowej, ewentualnie chwila relaksu w słynnych tężniach - największych w Europie!

ALBO:

Przejazd do Golubia-Dobrzynia i zwiedzanie zamku krzyżackiego. Na koniec - pobyt w pobliskiej Szafarni – godzinna wizyta w Ośrodku Chopinowskim połączona z mini-koncertem.
Wyjazd do domu o 14.00 -15.00. Przyjazd do Bielska po 22.00.

CENA: 590zł/os - 40os                  640zł/os - 30os

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:

Planetarium – 20zł/os,
katedra (wieża) – 8zł/os,
Dom Kopernika – 15zł/os,
Muzeum Piernika – 12zł/os,
pokaz rycerski – 10zł/os,
tężnie – 7zł/os,
zamek w Golubiu – 10zł/os,
Ośrodek Chopinowski – 15zł/os.



16. WARSZAWA  

1 dzień - wyjazd z Bielska-Białej do Warszawy. Około południa przyjazd i wizyta w głównej siedzibie NBP, w bardzo ciekawym Muzeum Pieniądza! Spacer po centrum miasta do Saskiego Ogrodu i Placu Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza i dalej w stronę Placu Zamkowego i na rynek Starego Miasta. Przejście Barbakanem na Krakowskie Przedmieście (Pałac Prezydencki, hotel Bristol, uniwersytet). Obiadokolacja i nocleg w okolicach Warszawy.

2 dzień - śniadanie; przejazd na Powiśle - pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Odpoczynek w jednym z najpiękniejszych ogrodów stolicy - Łazienkach (Pałac i Teatr na Wodzie, Pałac Myślewicki, Podchorążówka, Biały Domek, Stara Pomarańczarnia, pomnik Chopina, Belweder z pomnikiem Marszałka). Przejazd do Śródmieścia - wjazd windą na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki – panorama miasta! Po południu - pobyt w Muzeum Powstania Warszawskiego. Przejazd w stronę Pragi – na trasie postój przy Stadionie Narodowym – wejście na Punkt Widokowy! Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

3 dzień  - śniadanie; opuszczenie hotelu i przejazd na Mokotów - zwiedzanie gmachu Polskiego Radia. Na koniec wycieczki - lekcja muzealna w pałacu w Wilanowie i spacer po bajkowych ogrodach. Około 16.00 wyjazd z Warszawy; przyjazd do Bielska po 22.00.

Cena:  645zł/os - 40os                   685zł/os - 30os

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:
taras PKiN – 20zł/os,
punkt widokowy stadionu – 15zł/os,
CNK - 25zł/os,
  Muzeum Powstania Warszawskiego – 25zł/os,
Gmach radia – 20 zł/os.


 

Biuro podróży GLOB projekt i wykonanie: aspar.pl
Strona korzysta z plików cookie w celach czysto statystycznych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
ZAMKNIJ