Dokumenty
Kontakt
 
  1. CZESKIE JESIONIKI!     

1 dzień – wyjazd z Bielska-Białej do Opawy - postój połączony ze spacerem po jednym z najstarszych miast w Czechach: rynek z ratuszem i bogatymi kamieniczkami, kościół Św. Ducha z kryptą książąt opawskich. Przejazd do miasta Bruntal – zwiedzanie wspaniałego pałacu. Na koniec dnia przejazd do maleńkiego kurortu Karlova Studanka z oryginalną XIX-wieczną architekturą! Obiadokolacja i nocleg w pensjonacie.


2 dzień – śniadanie; opuszczenie kwatery, wycieczka na znaną górę Pradziad (1491m) - najwyższy szczyt czeskich Jeseników, trasą wyjątkowo atrakcyjną przez rezerwat Białej Opavy (kaskady rzeczne i liczne wodospady). Powrót do Polski trasą górską przez Jesienik i Głuchołazy. Przyjazd do Bielska wieczorem.

 
Cena:   285zł/os – 40os.                        325zł/os – 30os.

Cena obejmuje: 1 nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją, autokar, pilota, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe:
  około 200 CZK/os.

3. POŁUDNIOWE MORAWY      

1 dzień – wyjazd z Bielska do Blanska – zwiedzanie najpiękniejszej jaskini Morawskiego Krasu - Jaskini Punkevnej - pieszo i na łodziach. Po południu przyjazd do Brna – przechadzka po stolicy Moraw: kościół kapucynów z kryptą, rynek, wzgórze Petrov, Twierdza Spilberg. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Brna.


2 dzień śniadanie; przejazd do bajkowych Lednic - zwiedzanie rezydencji potężnego rodu Lichtenstein i spacer po rozległym parku z wejściem na Minaret - imponujący widok na pałac i 200 hektarową posiadłość. Rejs łodzią po jeziorze lednickim, a dla chętnych - proponujemy wynajem rowerów i przejażdżkę po "historycznym areale": punkty widokowe, stawy, ustronne altany, posągi, pałacyki....Powrót do Bielska-Białej późnym wieczorem. 


Cena:   275zł/os – 40os.                       320zł/os – 30os. 

Cena obejmuje: nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją, autokar, pilota, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe: około 700CZK na wstępy i rowery.

 

4. SŁOWACKA ORAWA    

1 dzień – wyjazd z Bielska-Białej do Orawskiego Podzamoka – zwiedzanie średniowiecznej twierdzy, zawieszonej na skale nad Orawą. Po zwiedzanie - rejs tratwami po rzecze - wspaniałe widoki zamku! Przejazd do Namiestowa - zakwaterowanie nad zalewem + obiadokolacja. Po obiadokolacji spacer nad jezioro i ognisko.


2 dzień – śniadanie; rejs stateczkiem po Jeziorze Orawskim - postój na "Wyspie Sztuki". Przejazd do wioski Orawska Leśna z zabytkową stacją 100-letniej kolejki drzewnej! Przejażdżka ciuchcią przez bezludne góry aż na Przełęcz Beskid - glorietka widokowa z rozległą panoramą Beskidu Żywieckiego i Małej Fatry! Powrót do Bielska-Białej w godzinach wieczornych.


Cena:   245zł/os – 40os.                      275zł/os – 30os.

Cena obejmuje: nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją, autokar, pilota, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe: około 20 euro/os5. ...I SŁOWACKI SPISZ!
   
1 dzień – wyjazd z Bielska-Białej do Keżmaroka – zabytkowy rynek, gotycki drewniany kościół Św. Trójcy, renesansowy zamek, gotycki ratusz i cudowny kościół Św. krzyża z XIIIw! Dalsza podróż do Spiskiego Hradu - potężne ruiny zamku z czasów średniowiecza wpisane na listę UNESCO! Przejazd do obiadokolację i nocleg w rejonie Lewoczy.
 
 
2 dzień – śniadanie; zwiedzanie Lewoczy - najpiękniejszego miasta całego Spisza (też na liście UNESCO) - zwiedzanie: kościół farny Św. Jakuba, ratusz, gotycki pręgierz, bogate kamienice mieszczańskie. Podróż w kierunku Polski z postojem w: 1/ Starej Lubowli - wizyta w zamku z kopią klejnotów koronnych Polski; 2/ w Czerwonym Klasztorze nad Dunajcem (wspaniały widok na szczyt Trzech koron). Przekroczenie granicy w Lysej i dalsza droga do domu przez Niedzicę. Przyjazd do Bielska późnym wieczorem. 


Cena:   275zł/os – 40os.                       315zł/os – 30os.

Cena obejmuje: nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją, autokar, pilota, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe:
około 20 euro na wstępy.
6. NAD PIĘKNYM I MODRYM DUNAJEM....

  1 dzień – wyjazd z Bielska do Wiednia - zwiedzanie pałacu cesarskiego Schonbrunn oraz spacer po rozległych ogrodach z wejściem do najstarszego w Europie ZOO i do ...labiryntu! Wyjazd z Wiednia - po drodze postój przy ciekawostce architektonicznej - Dom Hundertwasserhaus. Przyjazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Znojmie (Czechy).


2 dzień – śniadanie; ponowny wyjazd do Wiednia i przechadzka: * katedra Św. Szczepana, ul. Graben z Kolumną Morową; * Nowy Rynek z Fontanną Dunaju i Krypta Kapucynów; * gmach opery, Albertina i Burggarten z palmiarnią; * dziedzińce Hoffburga, Heldenplatz i pomnik Marii Teresy. Na zakończenie - przejazd reprezentacyjnym Ringiem i wyjazd na słynne Wzgórze Kahlenberg – kościół Św. Józefa z pamiątkami po Bitwie Wiedeńskiej i piękną panoramą miasta. Wyjazd do Polski; przyjazd do Bielska późnym wieczorem.


Cena:   290zł/os – 40os.                  335zł/os – 30os.

Cena obejmuje
: nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją,  pilota, autokar, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne: 
pałac Schonbrunn – 15euro/os,
ZOO i labirynt - 15euro/os,
 

 

 

7. I NAD WEŁTAWĄ....  

1 dzień – wyjazd z Bielska do Pragi – przyjazd i spacer po mieście: * Plac Wacława, Brama Prochowa, Miejski Dom, Plac Republiki; * Dom Pod Czarną Madonną, Uniwersytet, Teatr Stanowy; * Stary Rynek z ratuszem i zegarem Orloy, pomnikiem Jana Husa; * Dzielnica Żydowska z najstarszą w Europie synagogą z XIII wieku. Obiadokolacja i przejazd na nocleg do hotelu w okolicach Pragi.


2 dzień – po śniadaniu opuszczenie hotelu i ciąg dalszy zwiedzania miasta: * klasztor na Strachowie, Loretta, Pałac Czerninów, Nowy Świat; * Wzgórze Hradczany z katedrą, zamkiem królewskim i Złotą Uliczką; * Mała Strana z Kościołem Św. Mikołaja, Pałacem Waldstejna; * Most Karola, Wyspa Kampa, Rudolfinum, Most Cechowy i na koniec...  rejs stateczkiem po Wełtawie! Przyjazd do Bielska w późnych godzinach wieczornych.


Cena:   295zł/os – 40os.                       355zł/os – 30os.

Cena obejmuje:  nocleg ze śniadaniem i obiadokolacją, autokar, pilota, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe: około 400KCZ/os na Hradczany i rejs.
  
8. SKALNE MIASTO, ZOO-SAFARI  I... LABIRYNTY SZCZELIŃCA!

1 dzień - wyjazd z Bielska-Białej do Skalnego Miasta Adrspach - wędrówka po rezerwacie imponujących form skalnych o wysokości do 100m! W czasie spaceru – rejs łódką po Skalnym Jeziorku. Przejazd do miasta Dvur Kralove – pobyt w jednym z największych ogrodów zoologicznych w Czechach - przejazd zoo-busem na otwarte przestrzenie parku – możliwość obserwacji zwierząt z rejonu Afryki (żyrafy, antylopy, zebry, bawoły). Obiadokolacja i wyjazd do Polski na nocleg w okolicach Kudowy Zdrój.


2 dzień - śniadanie; pokazy lepienia w glinie na Szlaku Ginących Zawodów w Kudowie i spacer po uzdrowisku (park, pijalnia wód, gmach Polonii). Wyjazd do Karłowa – szlak na Szczeliniec Wielki i do skalnego labiryntu!   Przejazd słynną trasą „100 Zakrętów” w kierunku Wambierzyc. Przyjazd do Bielska-Białej późnym wieczorem.

 


Cena: 275zł/os – 40os                    305zł/os - 30os

Cena obejmuje: nocleg, śniadanie, obiadokolację, autokar, pilota, ubezpieczenie.


Koszty dodatkowe: około 300KCZ/os i 25zł/osBiuro podróży GLOB projekt i wykonanie: aspar.pl
Strona korzysta z plików cookie w celach czysto statystycznych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
ZAMKNIJ