Dokumenty
Kontakt

   
1. ...aż po RUŚ ZAKARPACKĄ (wschodnia Słowacja)    

1 dzień – wyjazd z Bielska do miejscowości Herlany koło Koszyc - gejzer z którego co kilkanaście godzin tryska strumień zimnej wody, sięgający ponad 30 m! Przejazd do Humenne - zwiedzanie imponującego pałacu o ciekawych ekspozycjach: dzieje pałacu, artystyczna, przyrodnicza, kolekcja monet celtyckich, zbiór broni, galeria królów węgierskich. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Humenne.


2 dzień po śniadaniu przejazd do miejscowości Remetskie Hamre i wędrówka w Góry Wyhorlat, nad bajeczne Morskie Oko - jedno z najpiękniejszych jezior w Karpatach Wschodnich  i dalej na Sniński Kamień - trasa piesza około 4 godzin. Przejazd autokarem wzdłuż granicy z Ukrainą i wokół malowniczego zbiornika - Zemplinska Szirawa. Obiadokolacja i nocleg w Humenne.

 

3 dzień – po śniadaniu; opuszczenie pensjonatu i zwiedzanie miejscowego skansenu wsi zakarpackiej. Następnie przejazd do miasteczka Miedzilaborce - muzeum twórcy pop-artu Andy Warhol'a i prawosławna cerkiew Św. Ducha z bogatym ikonostasem, mozaikami i licznymi ikonami Dimitra Leusissa. Przyjazd na obiadokolację i nocleg w okolice Bardejowa.


4 dzień - śniadanie; spacer po Bardejowie - wspaniałym mieście, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO: potężne mury miejskie z barbakanem, muzeum Szarysza - największa na Słowacji kolekcja ikon i kościół Św. Idziego - kilkanaście gotyckich ołtarzy! Około 15.00 wyjazd w drogę powrotną do Polski; przyjazd do Bielska późnym wieczorem.


Cena:   450zł/os – 40os.                     495zł/os – 30os.

Cena obejmuje: 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, autokar, pilota, ubezpieczenie.
 
Koszty dodatkowe: wstępy - około 30euro/os.


2. ZIEMIA PRZEMYSKA I LWÓW!

1 dzień – wyjazd z Bielska-Białej w kierunku Przemyśla - zwiedzanie prastarego grodu nad Sanem, w tym:
* Kopiec Tatarski i wzgórze Zniesienie z cudowną panoramą miasta i rzeki San,
* wzgórze zamkowe z zamkiem królewskim,
* Bazylika Archikatedralna, Sobór Św. Jana Chrzciciela,
* Wieża Zegarowa z ciekawym muzeum dzwonów i fajek,
    Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.


2 dzień – śniadanie i wyjazd na całodzienną wycieczkę do Lwowa. Spacer po wzgórzu zamkowym, zabytkowej starówce z ratuszem, Katedrą Katolicką i Ormiańską, Cerkwią Przemienienia Pańskiego, kaplica Boimów, Sobór Św. Jura, Plac i Pomnik Mickiewicza. Na koniec - chwila zadumy na Cmentarzach: Orląt i Łyczakowskim. Obiadokolacja i powrót do Przemyśla na nocleg.


3 dzień – śniadanie; wyjazd do pobliskich Bolestraszyc - zwiedzanie wspaniałego arboretum - ciekawa lekcja przyrodnicza + możliwość zobaczenia fortu XIII San Rideau słynnej Twierdzy Przemyśl. Przejazd do Krasiczyna - pobyt w renesansowym zamku Sapiehów i w romantycznym parku. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.   


4 dzień – śniadanie; opuszczenie Przemyśla i wyjazd do Rzeszowa. Zwiedzanie podziemi pod Starym Miastem i spacer po Alei Kasztanowej z zamkiem i letnim pałacem Lubomirskich. Przyjazd do Bielska wieczorem.


Cena:   485zł/os – 40os.                               535zł/os – 30os.

Cena obejmuje: 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, pilota, autokar, ubezpieczenie.

Koszt wstępów: około 30zł + 5USD/os.

 

3. LITWA     

1 dzień wyjazd z Bielska-Białej wieczorem; przejazd na Litwę - jazda nocna;


2 dzieńprzyjazd do Kowna - zwiedzanie Starego Miasta z: ratuszem, Domem Perkuna - Muzeum Adama Mickiewicza i gotyckim zamkiem obronnym. Przejazd do Wilna; zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu.


3 dzień śniadanie; spacer po Wilnie: katedra, Baszta Giedymina, uniwersytet założony przez Stefana Batorego, Zaułek Bernardyński z domem wieszcza Adama Mickiewicza, Matka Boska w Ostrej Bramie, cmentarz na Rossie. Obiadokolacja i nocleg w Wilnie.


4 dzień po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do kraju z postojem nad Jeziorem Wigry przy Klasztorze Kamedułów - rejs statkiem. Przyjazd do Bielska w godzinach nocnych

Cena:   650zł/os – 40os.                    740zł/os – 30os.

Cena obejmuje: 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, pilota, autokar, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe:
wstępy około 20 USD/os.


 4. NADDUNAJSKIE STOLICE    

1 dzień
– wyjazd z Bielska-Białej do wielkopańskiej rezydencji Czerwony Kamień w Małych Karpatach - jeden z najpiękniejszych zamków Słowacji. Zwiedzanie, spacer po rozległym parku i pokazy lotów drapieżnych ptaków w "Grodzie Astur". Obiadokolacja i nocleg w rejonie Bratysławy.


2 dzień – śniadanie; wyjazd do Budapesztu – zwiedzanie miasta: Cytadela na Górze Gellerta, Katedra Macieja, Baszta Rybacka, Zamek królewski, Bazylika Św. Stefana, ulica Vaci, Plac Bohaterów. Na koniec - rejs statkiem po Dunaju. Obiadokolacja i wyjazd z Budapesztu – powrót na nocleg na Słowację.


3 dzień – śniadanie i wyjazd do Wiednia. Pobyt na Wzgórzu Kahlenberg   – panorama miasta i kościół Św. Józefa z pamiątkami po Odsieczy Wiedeńskiej. Przejazd do Schonbrunn – zwiedzanie pałacu cesarskiego i ogrodów. Spacer po starówce - Katedra Św. Szczepana, ul. Graben z Kolumną Św. Trójcy, Albertina Burggarten, dziedzińce Hoffburga i pomnik Marii Teresy. Obiadokolacja i wyjazd w drogę powrotną na Słowację.


4 dzień - śniadanie; przejazd i zwiedzanie centrum Bratysławy: zamek, katedra, pałac biskupi, teatr. Rejs statkiem po Dunaju do granicy z Austrią i do ruin średniowiecznej twierdzy Devin (ujście rzeki Morawy do Dunaju). Wyjazd do Polski; przyjazd do Bielska późnym wieczorem.


Cena:    495zł/os – 40os.                           545zł/os – 30os.

Cena obejmuje: 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, pilota, autokar, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe - ceny orientacyjne:
  Schonbrunn - 15euro/os,
Czerwony Kamień - 10euro/os,
Devin - 8euro/os. 
5. AUSTRIA I BAWARIA  
  

1 dzień - wyjazd z Bielska-Białej do Salzburga - postój w jednym z najładniejszych miast Austrii (Dom Mozarta, klasztor Św. Piotra, katedra, twierdza Hohensalzburg). Wyjazd w dalszą drogę do Tarrenz w austriackim Tyrolu - zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.


2 dzień – śniadanie; całodzienna wycieczka w Alpy Bawarskie: przejazd panoramiczną trasą do miasteczka Schwangau - wizyta w bajkowym zamku Neuschwenstein + spacer do mostu "Marienbrucke" z niesamowitym widokiem na zamek. Przejście malowniczym wąwozem rzeki Pollat do drugiego zamku Ludwika II Bawarskiego - Hochenschwangau. Przejazd do pobliskiego miasteczka Fussen o typowo bawarskim charakterze. Powrót do Tarrenz na obiadokolację i nocleg.


3 dzień - śniadanie; przejazd do Garmisch-Partenkirchen - znanego centrum turystyki górskiej i sportów narciarskich. Wyjazd kolejką na Zugspitze - najwyższy szczyt Niemiec (2962m) - cudowna panorama Alp.
Pobyt w GA-PA: skocznia olimpijska PŚ i reprezentacyjny Deptak Ludwika. Wyjazd do Linderhof - kolejna siedziba króla Ludwika - neobarokowy pałacyk z Salą Luster i rozległy park ze sztucznym gejzerem i Grotą Wenus! Powrót do Tarrenz widokową trasą wokół jeziorka Plansee. Obiadokolacja.


4 dzień - śniadanie; wyjazd do Monachium – zwiedzanie miasta: 1/ wieża olimpijska - wspaniały widok na miasto. 2/ zwiedzanie ciekawego Muzeum BMW przy głównej siedzibie firmy.  3/ Starówka - spacer: Marienplatz, Stary Ratusz i słynny Hofbrauhaus. Wyjazd do kraju wieczorem. Przyjazd do Bielska rankiem.


Cena:    695zł/os – 40os.                         785zł/os – 30os.

Cena obejmuje: 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje   pilota, autokar, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe:
wstępy około 70euro. 
 

6. STRASBURG, PARYŻ I EURODISNEYLAND 

 1 dzieńwyjazd z Bielska-Białej wcześnie rano; przejazd przez Niemcy do hotelu w okolicach Strasburga; zakwaterowanie i nocleg.


2 dzień -
śniadanie; spacer po Strasburgu (Dzielnica Europejska, Mała Francja, kanały rzeki Il, Plac Gutenberga, katedra Notre-Dame). Wyjazd do Paryża - o drodze postój w Reims - zwiedzanie jednej z największych katedr Francji i miejsca koronacji królów. Zakwaterowanie i nocleg w okolicy Paryża.


3 dzień śniadanie; całodzienne zwiedzanie Paryża: Wyspa Cite z Katedrą Notre Dame, Sainte Chapelle, Conciergerie. Wizyta w Luwrze - jednej z największych galerii sztuki na świecie. Po wyjściu z muzeum - przejazd wzdłuż ogrodów Tuilieries na Plac Concorde, Pola Elizejskie aż na Plac Gwiazdy z Łukiem Triumfalnym i pod Wieżę Eiffla - wjazd na III najwyższy poziom lub piesze wejście na II poziom. Na zakończenie - rejs statkiem po Sekwanie. Nocleg w hotelu.


4 dzień - śniadanie; opuszczenie hotelu; przejazd metrem do Dzielnicy Łacińskiej (Sorbona, Panteon, Ogrody Luksemburskie z pałacem - siedziba senatu). Około południa wyjazd z Paryża podmiejską kolejką do parku rozrywki Eurodisneyland. Około 20.00 spotkanie z kierowcami i wyjazd w drogę powrotną do Polski (jazda nocna).


5 dzieńprzyjazd do Bielska-Białej po południu (między 13.00, a 16.00).


Cena:   1090zł/os – 40os.                   1190zł/os – 30os. 

Cena obejmuje: 3 noclegi, 3 śniadania, autokar, pilota, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe: 
wstępy – ok. 60 euro/os.

UWAGA:
 
* obiadoklacja w barze typu self serwis – około 60zł/os.
 
Biuro podróży GLOB projekt i wykonanie: aspar.pl
Strona korzysta z plików cookie w celach czysto statystycznych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
ZAMKNIJ