Dokumenty
Kontakt


UWAGA!  PROPONOWANE OFERTY SĄ ADRESOWANE
TYLKO DO KLIENTA ZBIOROWEGO!
  NIE PRZYJMUJEMY ZGŁOSZEŃ OD OSÓB INDYWIDUALNYCH.1. PRAGA I KUTNA HORA  

1 dzień wyjazd z Bielska-Białej rano; przejazd do Pragi - pieszy spacer: Plac Wacława, Brama Prochowa, Dom Miejski, Teatr Nostitza, uniwersytet, rynek Starego Miasta - odpoczynek przy obiadokolacji. Przyjazd do hotelu na nocleg.

2 dzień – śniadanie; wyjazd do centrum - ciąg dalszy zwiedzania: Hradczany z katedrą Św. Wita, zamkiem królewskim, Złotą Uliczką, Klasztorem Św. Jerzego. Zejście na Małą Stranę i Mostem Karola na drugi brzeg rzeki - Klementinum i dzielnica żydowska. Obiadokolacja na mieście i na koniec zwiedzania - rejs statkiem po Wełtawie. Przejazd na nocleg.

 3 dzień – po śniadaniu opuszczenie hotelu i wyjazd z Pragi w kierunku Polski z postojem w Kutnej Horze. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast w Czechach (wpisane na listę UNESCO): kolegium jezuickie z cudownymi ogrodami, Hradek, kościoły Św. Barbary i Św. Jakuba, Dwór Włoski, gotycka fontanna Kasna. Powrót do Bielska wieczorem.


Cena:    630zł/os – 40os.      680zł/os – 30os.     970zł/os - 10os.

Cena obejmuje: 2 noclegi, 2 śniadania i 2 obiadokolacje, autokar, pilota, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe:  około 600 CZK/os.
 
 

 2. W KRAINIE UNESCO - POŁUDNIOWE CZECHY

1 dzień wyjazd z Bielska rano; przejazd do Kromeriża - zwiedzanie wspaniałego pałacu biskupów ołomunieckich i odpoczynek w ogrodach. Wyjazd w dalszą drogę z postojem w Igławie - spacer po rynku z Kolumną Morową i przejście zabytkowymi katakumbami (jedne z największych w Czechach!) Obiadokolacja i wyjazd do Telcza - zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

2 dzień - śniadanie; wyjazd do Czeskigo Krumlova – zwiedzanie potężnego zamku i teatru z XVII-wieku, który przetrwał w stanie niezmienionym do naszych czasów! Po wyjściu z teatru - przejście imponującym mostem zamkowym do części ogrodowo-parkowej, a następnie na rynek. Na zakończenie pobytu - spływ tratwami po Wełtawie, płynącej głębokim i bardzo malowniczym przełomem przez centrum miasta. Obiadokolacja w starym browarze i wyjazd do hotelu w Telczu na nocleg.

3 dzień - śniadanie; spacer po miasteczku otoczonym jeziorem i wizyta w renesansowym zamku. Przejazd do Trebicza z bardzo dobrze zachowaną Dzielnicą Żydowską i romańską bazyliką Św. Prokopa i ogrodów wokół. Wyjazd w kierunku Polski – przyjazd do Bielska w godzinach wieczornych.


Cena:   630zł/os – 40os.       675zł/os – 30os.      960zł/os - 10os.


Cena obejmuje: 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, autokar, pilota, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe: około 1200CZK/os

3. DO SĄSIADÓW NA PIWKO!

1 dzień – wyjazd z Bielska-Białej rankiem; przejazd do Sztramberka - spacer po uroczym rynku i stromymi uliczkami aż na "Sztramberską Wieżę" - pozostałość po dawnym zamku. Wizyta w miejskim browarze z poczęstunkiem lokalnego piwa Trubac. Po południu - przejazd do Hukvald (ruiny zamku) i do pobliskich Kozłowic na kolację z piwkiem w restauracyjnym browarze. Przejazd na nocleg w rejon Roznova pod Radhostem.

2 dzień - śniadanie; wyjazd z hotelu i pobyt w największym w Czechach Skansenie Wołoskim (Drewniane Miasteczko, Wieś Wołoska lub Młyńska Dolina) plus wizyta w miejscowym mini-browarze. Wyjazd w dalszą drogę do miejscowości Vsetin i posiłek w browarze restauracyjnym "Valaszek", produkującym piwa smakowe (wiśniowe, cytrynowe, migdałowe). Przyjazd do Tynu nad Becvou - zwiedzanie średniowiecznego zamku Helfstyn i... kolacja w sąsiednim Lipniku w lokalnym browarze restauracyjnym. Nocleg w Lipniku lub okolicach. 

3 dzień - śniadanie; wyjazd do Kromeriża - zwiedzanie pałacu oraz ogrodów biskupów ołomunieckich i chwila odpoczynku w mini-browarze "Cerny Orel". Przejazd do jednego z najbardziej znanych browarów na Morawach, którego wysokiej jakości piwo jest nazywane "Morawskim Pilznerem"! Degustacja z poczęstunkiem - serowe kanapeczki (lokalny przysmak). Wieczorna przechadzka po historycznym Ołomuńcu - dawnej stolicy Moraw i...kolacja z piwkiem w browarze restauracyjnym Św. Wacława w centrum miasta. Powrót do Bielska po 23.00.


Cena:   760zł/os – 40os.      825zł/os – 30os.     990zł/os - 10os.


Cena obejmuje: 2 noclegi, 2 śniadania, autokar, pilota, wstępy do browarów wraz degustacją piwa i posiłkami, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe:  około 500CZK/os - pozostałe wstępy.

 
4. CZESKI RAJ I CZESKA SZWAJCARIA!   

1 dzień – wyjazd z Bielska; przejazd do miasta Frydlant – postój połączony ze zwiedzaniem jednego z najciekawszych zamków Czech – być może miejsca ukrycia słynnej Bursztynowej Komnaty!
Albo – przejazd do Czeskiej Szwajcarii i wędrówka z Hrenska do Pravcickiej Bramy – największej naturalnej bramy skalnej w Europie! Obiadokolacja i nocleg w rejonie Turnova.

2 dzień - śniadanie; wyjazd na wycieczkę po Czeskim Raju - w programie: zamek Valdstejn, ruiny zamku Trosky, rezerwat skalny "Prachowskie Skaly" oraz wizyta w słynnym Jicinie – miasteczku, zwanym "Bramą Czeskiego Raju" - spacer po starówce: Plac Waldsztejna, zamek, synagoga i ...Domek Rumcajsa! Powrót do hotelu wieczorem – obiadokolacja i nocleg.

3 dzień - śniadanie; wyjazd do Polski; po drodze postój w Dvur Kralove nad Łabą - zwiedzanie słynnego ogrodu zoologicznego pieszo i w formie ZOO-SAFARII tj przejazd safari-busem w tej części, gdzie zwierzęta żyją "na swobodzie". Na koniec wycieczki - majestatyczny zespół pałacowo-szpitalny w Kuks! Powrót do Bielska-Białej późnym wieczorem. Cena:   665zł/os – 40os.     715zł/os – 30os.      990zł/os - 10os.        

Cena obejmuje: 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, pilota, autokar, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe:
około 600CZK/os.


 5. BERLIN I TROPIKI!

1 dzień - wyjazd z Bielska rano; przyjazd do Berlina - zwiedzanie miasta: Plac Akademii i Poczdamski, Aleja Unter den Linden, Europa Center. Obiadokolacja i przejazd na nocleg do hotelu.
 
2 dzień - śniadanie; ciąg dalszy zwiedzania miasta: muzeum Pergamonu, Reichstag, Brama Brandenburska, Dzielnica Holenderska i wieża TV, a na koniec - przejazd do pałacu Sanssouci w Poczdamie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

3 dzień - śniadanie; przejazd do Krausnick i pobyt na Tropikalnej Wyspie - morze, piaszczyste plaże, ogrody, egzotyczne wioski i klimat  typowy dla strefy tropikalnej: powietrze i woda 23-30 stopni Celsjusza. Powrót do Bielska-Białej późnym wieczorem.

Cena:   695zł/os – 40os       750zł/os – 30os      1180zł/os - 10os

Cena obejmuje: 2 noclegi, 2 śniadania 2 obiadokolacje, autokar, pilota, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe: około 70euro/os na wstępy.


6. SPREWALD I SAKSONIA

1 dzień - wyjazd z Bielska; przejazd do Spreewaldu - krainy rzeki Sprewy; rejs po rozlewiskach rzeki Sprewy od Lubbenau do laguny koło miasteczka Lehde, położonego w historycznej krainie Serbołużyczan. Przyjazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Drezna.

2 dzień - śniadanie; wyjazd do Drezna - zwiedzanie: Zwinger, Semper Opera, Zamek Pillnitz, kościół Św. Krzyża. Przejazd do Miśni - wizyta w fabryce porcelany. Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień - śniadanie; wyjazd z hotelu; przejazd widokową trasą wzdłuż Łaby. Po drodze - postój przy Moście Baszty - symbolu Szwajcarii Saksońskiej oraz twierdzy Köenigstein położonej na urwisku nad doliną Łaby! Przyjazd do Bielska późnym wieczorem.


Cena:   680zł/os – 40os.       740zł/os – 30os.       1100zł/os - 10os.

 
 Cena obejmuje:  2 noclegi w hotelu, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, autokar, pilota, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe: około 55euro/os na wstępy.


7. SPISZ I SŁOWACKI RAJ!

1 dzień - wyjazd z Bielska-Białej – przejazd na Słowację do Starej Lubovli – zamek z kopią polskich klejnotów koronacyjnych! Przejazd do destylarni Nestville – zwiedzanie połączone z degustacją whisky! Wyjazd w dalszą drogę i postój w Keżmarku - spacer po uroczym miasteczku (starówka z ratuszem, zamkiem i kościołami: ewangelickim i katolickim). Przyjazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Słowackim Raju.

2 dzień śniadanie; wycieczka po bajkowej krainie Słowackiego Raju: spotkanie z przewodnikiem w miejscowości Hrabusice i przejście szlakiem: wąwóz Sucha Bela i Klastorisko (ruiny klasztoru i symboliczny cmentarz górski). Wędrówka do wąwozu Kysel – przejście fragmentem słynnej „Ferraty Kysel”. Powrót na Klasztorisko i pieszo przełomem Hornadu do Podlesoka (trasa 6h).

Uwaga! Jeśli ktoś nie chce wracać pieszo, wówczas można wynająć rowery i pojechać drogą do Podlesoka i wtedy całość trasy to niecałe 5 godzin. Powrót do hotelu na obiadokolację i odpoczynek.

3 dzień - śniadanie; wyjazd do Dobszyńskiej Jaskini – jednej z najpiękniejszych jaskiń Słowacji. W drodze powrotnej – postój na parkingu Hrabuśice-Pila i 3-godz. wyprawa do wąwozu Piecky, długości 3km i różnicy poziomów 380m! Trasa przez kanion rzeczny z zabezpieczeniami: drabinki, półki i łańcuchy, a po drodze można podziwiać wodospady: Velky, Kaskady i Terasovy! Przyjazd do Bielska późnym wieczorem.


Cena:  680zł/os – 40os      740zł/os – 30os     1195zł/os - 10os

Cena obejmuje: 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, autokar, pilota, lokalnego przewodnika, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe:  około 40euro/os na wstępy.
8. PO TAMTEJ STRONIE TATR...

1 dzień - wyjazd z Bielska-Białej; przejazd przez Słowacką Orawę do Liptowskiego Mikulasza i dalej "Pętlą Tatrzańską" przez: Szczyrbskie Pleso, Stary Smokowiec do Tatrzańskiej Łomnicy. Na trasie - postoje w: Szczyrbskim Plesie - wędrówka do Popradzkiego Plesa (ok 3h tam i powrót) i w Starym Smokowcu - spacer po zabytkowym uzdrowisku. Wieczorem przyjazd na obiadokolację i nocleg w okolice Zdiaru. 

2 dzień – śniadanie; całodzienna wycieczka w Tatry: przejazd do Starego Smokowca i wjazd na Hrebienok. Wędrówka do Bilikowej Chaty, bardzo malowniczą Doliną Zimnej Wody (wspaniałe wodospady) i dalej do Chaty Zamkovskiego - odpoczynek. Wyjście w dalszą drogę do Skalnatego Plesa na zboczu Łomnicy (drugi co do wielkości tatrzański szczyt 2632 m - trasa około 3h).  Odpoczynek w schronisku i zejście do Tatrzańskiej Łomnicy (około 2h). Przejazd na obiadokolację i nocleg do Żdiaru.

3 dzień po śniadaniu wyjazd ze Żdiaru; zwiedzanie Bielskiej Jaskini - jednej z największych jaskiń tatrzańskich. Długość trasy - 1270m i 860 schodów.  Przyjazd do Bielska wieczorem.


Cena:   620zł/os – 40os    665zł/os – 30os    900zł/os - 10os

Cena obejmuje: 2 noclegi, 2 śniadania i 2 obiadokolacje, autokar, pilota, przewodnika tatrzańskiego, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe: około 20euro/os na wstępy.


 


9. TATRY BIELSKIE, SPISZ I ...WĘDRÓWKA W KORONACH DRZEW!

1 dzień - wyjazd rano z Bielska; przejazd do Ludźmierza - znane sanktuarium "Gaździny Podhala" oraz spacer po Ogrodzie Różańcowym i do cudownego źródełka. Przejazd do Chochołowa – 3-godzinny odpoczynek na basenach termalnych. Zakwaterowanie; obiadokolacja i nocleg w rejonie Łysej Polany.

2 dzień - śniadanie; wyjazd na wycieczkę na Słowacki Spisz – w programie: Keżmarok renesansowy zamek, kościół katolicki, rynek z ratuszem; Lewocza - wspaniały gotycki kościół Św. Jakuba, ratusz z pręgierzem, mury i bramy obronne, bogate kamienice mieszczańskie.; Spiski Zamek - największe ruiny średniowiecznego zamku w Europie Środkowej! Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień - po śniadaniu ponowny przejazd na Słowację do Bachledowej Doliny i spacer „Chodnikiem nad Koronami Drzew”! Jest to rodzaj kładki wysokiej na 24m i długiej około 2km z platformą widokową – wspaniałe widoki Tatr i Magury Spiskiej. Na koniec - zwiedzanie Jaskini Bielskiej w Tatrach Bielskich. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do Bielska późnym wieczorem.


Cena:    625zł/os - 40os      660zł/os – 30os      870zł/os - 10os

Cena obejmuje: 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, pilota, autokar, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe: około 60zł/os i 35 euro/os na wstępy.
  


10. BRATYSŁAWA I MAŁE KARPATY - HISTORIA PRZY WINIE

1 dzień - wyjazd rano z Bielska-Białej; przejazd do Bratysławy – postój połączony ze zwiedzaniem ruin zamku Devin, wzgórza zamkowego i starówki z katedrą Św. Marcina, Bramą Michalską, Pałacem Prymasów. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Bratysławy.

2 dzień śniadanie; wycieczka po "Małokarpackiej Krainie Wina" - w programie: zakład majoliki słynący z wyrobów ceramicznych w miasteczku Modra; wizyta w prywatnej wytwórni win (możliwość zakupu lokalnych trunków);  zwiedzanie Czerwonego Kamienia – potężnego zamku z największymi w Europie piwnicami; pokaz lotów drapieżnych ptaków w ogrodach zamku Czerwony Kamień. Wieczorem - kolacja przy winie i muzyce pod kierownictwem someliera w miasteczku Svaty Jur. Powrót do hotelu na nocleg.

3 dzień – po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do domu – po drodze postój w malowniczym Trenczynie - zwiedzanie średniowiecznej twierdzy, górującej nad miastem. Powrót do Bielska wieczorem.


Cena:   680zł/os – 40os.     735zł/os – 30os.       1050zł/os - 10os.

Cena obejmuje: 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, w tym jedna z degustacją wina, autokar, pilota, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe:  około 40euro/os na wstępy.    


11. MORAWY - UNESCO I TEMPELARIUSZE!

1 dzień - wyjazd rankiem z Bielska-Białej; przejazd do Ołomuńca – przechadzka po dawnej stolicy Moraw: Górny Rynek z okazałą Kolumną Morową, wpisaną na listę UNESCO, ratuszem i pomnikiem Juliusza Cezara, uniwersytet, Pałac Arcybiskupi, katedra z relikwiami Św. Jana Sarkandra, Zamek Przemyślidów. Wyjazd do Kromeriża - zwiedzanie jednego z najpiękniejszych pałaców w Czechach - dawnej siedziby biskupów ołomunieckich (lista UNESCO) i spacer po ogrodach. Przyjazd do hotelu w Hodoninie; zakwaterowanie, obiadokolacja, a dla chętnych - wieczorny spacer po zabytkowym miasteczku.

2 dzień - śniadanie; wyjazd do Valtic i Lednic – pałace rodu Lichtenstein (lista UNESCO) + relaks w rozległym parku lednickim. W drodze powrotnej do hotelu postój w Czejkowicach - u Tempelariuszy i...w ich legendarnych piwnicach z XIII wieku, obecnie magazyny win! Zwiedzanie i degustacja lokalnych win wraz z obiadokolacją.   Wieczorem powrót na nocleg do Hodonina.

3 dzień - śniadanie; opuszczenie hotelu; przejazd do – Brna; przechadzka po starówce i wzgórzu Petrov z katedrą oraz wzgórzu Spilberk z twierdzą. Wyjazd do pobliskiego Blanska  - zwiedzanie jaskiń Morawskiego  Krasu - pieszo i na łódkach. Po wyjściu z jaskini wjazd kolejką linową nad przepaść Macocha (130m). Wjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do Bielska-Białej późnym wieczorem.

 Cena:   590zł/os - 40os      640zł/os - 30os     870zł/os - 10os

Cena obejmuje: 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, autokar, pilota, ubezpieczenie.
 
Koszty dodatkowe: około 1100CZK/os

 
12. WINO Z WŁASNEJ WINNICY, czyli: amatorska uprawa winorośli
i domowa produkcja wina na własne potrzeby!

Szkoląc się na tej wycieczce, dowiedzą się Państwo od sąsiadów z południa jak fachowo, na własny użytek uprawiać winogrona i jak wyrabiać wino domowym sposobem. Wyjazd przeznaczony jest przede wszystkim dla początkujących plantatorów i winiarzy. Mile widziani są też wszyscy inni pasjonaci szlachetnego trunku.

MIEJSCE IMPREZY:

Słowacja - Małokarpacki Region Winiarski
Miejscowość - Senkvice koło Bratysławy


1 dzień - wyjazd z Bielska-Białej; przejazd do miasteczka Pezinok - wizyta w muzeum wina, a następnie pobyt w lokalnej fabryce majoliki w pobliskiej miejscowości Modra. Obiadokolacja przy winie i nocleg w hotelu.


2 dzień - śniadanie; szkolenie - 5h wykładów, 1h dyskusji, 2h pokazów na następujące tematy:

Założenie winnicy - lokalizacja, gleba, nawożenie, kształt terenu; klimat - wymagania termiczne, pogoda, nasłonecznienie, mrozy, przymrozki, woda, wiatr; odmiany - dobór właściwych odmian, sadzonki.

Formy prowadzenia krzewów - cięcie winorośli, obciążenie owocem, choroby - występowanie szkodników, ochrona, opryski; zbiór - dojrzałość, zasady zbioru, transport.

Wyrób wina - selekcja plonu, maceracja, tłoczenie, obróbka moszczu; fermentacja - drożdże, fermentacja alkoholowa i jabłkowo-mlekowa; młode wino - klarowanie, filtracja, obciągi, dojrzewanie,
butelkowanie; sprzęt winiarza.


Na koniec - wizyta w malej przydomowej winnicy i wytwórni win.

 Pod wieczór - obiadokolacja z degustacją wina i przy muzyce.


3 dzień - szkolenie z programem (2 godziny) z tematu: Ocena wina - fachowe ocenianie wina 100 punktowym systemem przez komisję degustacyjną.

Przejazd do Bratysławy - wizyta w muzeum winiarstwa i spacer po mieście. Obiadokolacja. Powrót do Bielska-Białej około północy.CENA:   980zł/os - 40os               1050zł/os - 30 os

Cena zawiera: 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, wykłady z dyskusją i pokazami w sumie 10 godzin, wino i zakąski podczas szkolenia, autokar, pilota, ubezpieczenie.


Koszty dodatkowe: około 18euro/os.


13. ZACHODNIE WĘGRY 

1 dzień - wyjazd rano z Bielska-Białej; przejazd przez do Sopron. Przyjazd i postój w jednym z najpiękniejszych miast Węgier. Spacer po historycznym centrum: Wieża Strażacka, kolumna Trójcy Świętej, kościół benedyktyński, ratusz oraz mury miejskie z czasów starożytnych! Wyjazd w dalszą drogę do uroczego miasteczka Koszeg. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

2 dzień - śniadanie; wyjazd do starożytnej Colonii Claudia Savaria – dzisiejsze Szombathely - zwiedzanie starówki: katedra, pałac biskupi, imponująca synagoga, ratusz i … fragmenty ruin rzymskich. Powrót do Koszeg widokową drogą u podnóża Alp Węgierskich. Spacer po miasteczku. Obiadokolacja z degustacją wina!

3 dzień - śniadanie; opuszczenie hotelu i Koszeg. Przyjazd do miasta Fertod – zwiedzanie wspaniałej rezydencji rodu Esterhazy zwanej „Węgierskim Wersalem”. Na koniec wycieczki - pobyt w Parku Narodowym Jeziora Ferto (niem. jez. Nezyderskie) – unikalne w Europie stepowe jezioro bezodpływowe i ostoja ptactwa błotnego (rezerwat biosfery UNESCO). Wycieczka 4-osobowymi canoe po jeziorze. Powrót do Bielska-Białej późną nocą.


Cena:  730zł/os - 40os    785zł/os - 30os      1050zł/os - 10os

Cena obejmuje: 2 noclegi, 2 śniadania i 2 obiadokolacje w tym jedną z degustacją wina, pilota, autokar, wynajęcie canoe, ubezpieczenie.

Koszty dodatkowe: około 5000 HUF/os.
 

Biuro podróży GLOB projekt i wykonanie: aspar.pl
Strona korzysta z plików cookie w celach czysto statystycznych.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
ZAMKNIJ